Kreatywne lutowe warsztaty w Bibliotece Zielonej: teatr i bajki dla dzieci

Kreatywne lutowe warsztaty w Bibliotece Zielonej: teatr i bajki dla dzieci

Kreatywne warsztaty w Bibliotece Zielonej

Biblioteka Zielona w lutym stała się miejscem pełnym twórczej energii, oferując dzieciom różnorodne zajęcia rozwijające ich kreatywność i umiejętności. Jednym z pierwszych wydarzeń były warsztaty teatralne z wykorzystaniem kukiełek, które wprowadziły młodych uczestników w fascynujący świat teatru. Dzieci uczyły się operować pacynkami, doskonaląc koordynację ruchową oraz ćwicząc dykcję i modulację głosu, by nadać postaciom unikalny charakter. Rodzice także wzięli aktywny udział w zabawie, co zaowocowało wspólną inscenizacją o przygodach księżniczki i jej niezwykłych towarzyszy.

Powrót do klasyki bajek

Kolejnym wydarzeniem, które przyciągnęło młodych czytelników, było Bajkowanie w Bibliotece Zielonej. Dzieci miały okazję ożywić klasyczne postacie, takie jak Miś Uszatek, Reksio oraz Filemon i Bonifacy. Zainspirowane tymi opowieściami, stworzyły trójwymiarowe portrety swoich ulubionych bohaterów oraz własnoręcznie wykonały modele samochodzików. Nowatorskim wyzwaniem było rysowanie w powietrzu, które rozwijało wyobraźnię i zręczność małych artystów. Wieczory z literaturą dziecięcą będą kontynuowane, aby zachować żywą historię i magię dawnych opowieści.

Edukacja o opiece nad zwierzętami

Warsztaty 'Zwierzakowo’ edukowały dzieci na temat odpowiedzialnej opieki nad domowymi pupilami. Uczestnicy poznali zasady prawidłowej pielęgnacji psów i kotów oraz dowiedzieli się, które produkty są dla nich odpowiednie, a których należy unikać. Program zawierał też prezentację na temat różnych ról, jakie psy pełnią w społeczeństwie. Dzieci były zafascynowane historiami o psach przewodnikach, policyjnych i terapeutycznych, uświadamiając sobie ich ważne funkcje w życiu ludzi. Na koniec warsztatów, dzieci stworzyły papierowe figurki zwierząt, podsumowując zdobyte umiejętności i rozwijaną empatię.

Źródło: facebook.com/bibliotekabialoleka