Nowe zasady ruchu na ulicy św. Bonifacego w Mokotowie

Nowe zasady ruchu na ulicy św. Bonifacego w Mokotowie

Zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i św. Bonifacego wpłynie na codzienne życie mieszkańców przez najbliższe dwa tygodnie. Ruch drogowy oraz komunikacja miejska na tym obszarze zostaną dostosowane do planowanych prac, które będą realizowane etapowo.

Przebieg pierwszego etapu

Od 20 kwietnia zaczną obowiązywać pierwsze zmiany. Kierowcy jadący ulicą św. Bonifacego od strony Powsińskiej nie będą mogli skręcić w lewo na Jana III Sobieskiego w kierunku Wilanowa. Analogicznie, na przeszkodę natrafią osoby jadące od Wilanowa, które nie będą mogły skręcić w lewo na ulicę św. Bonifacego. Zmniejszenie liczby pasów do jazdy na wprost wpłynie na kierowców poruszających się ulicą Jana III Sobieskiego od centrum. Na ulicy św. Bonifacego od Alei Sikorskiego przejazd na wprost będzie możliwy jedynie jednym pasem.

Zmiany te obejmą także komunikację miejską. Autobusy linii 519 będą omijały skrzyżowanie, jadąc prosto Aleją Wilanowską.

Kolejne modyfikacje w drugim etapie

Rozpoczynając od 27 kwietnia, nastąpią kolejne zmiany. Skręt w lewo z Jana III Sobieskiego od Wilanowa na św. Bonifacego zostanie przywrócony. Jednakże, kierowcy jadący od centrum nie będą mogli skręcić w lewo na św. Bonifacego w kierunku Powsińskiej. Skręt w lewo z ulicy św. Bonifacego w kierunku Wilanowa nadal będzie niedostępny.

Dodatkowo, podróżujący od Alei Sikorskiego będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas, który umożliwi poruszanie się w różnych kierunkach. Linie autobusowe również będą dostosowane do nowych warunków – linia 172 zmieni trasę, kończąc kursy na pętli Stegny.

Zakończenie prac przewidziane jest na 4 maja, co oznacza, że zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni zaplanować swoje podróże z uwzględnieniem czasowych modyfikacji, aby uniknąć niespodziewanych utrudnień.

Źródło: facebook.com/UDMokotow