Twórz z sercem: Warsztaty dla Seniorów w Bibliotece!

Twórz z sercem: Warsztaty dla Seniorów w Bibliotece!

W połowie listopada miłośnicy twórczych spotkań oraz osoby zainteresowane integracją międzypokoleniową będą miały okazję wziąć udział w niecodziennych warsztatach artystycznych. Wydarzenie, przygotowane z myślą o seniorach, stawia na wspólne działanie, aktywność twórczą oraz wzajemną wymianę doświadczeń. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do stworzenia autorskich przypinek, które staną się symbolem pozytywnych emocji i otwartości na drugiego człowieka.

Twórcza inicjatywa łącząca pokolenia

Warsztaty pod nazwą „Przypinka z sercem dla Seniora” mają za zadanie zbliżyć do siebie przedstawicieli różnych pokoleń. Wspólna praca nad przypinkami pozwoli uczestnikom nie tylko rozwijać zdolności manualne, lecz także podzielić się swoją energią i pomysłami. Szczególną rolę podczas wydarzenia odegrają uczniowie lokalnych szkół, którzy jako wolontariusze wniosą w przedsięwzięcie młodzieńczy entuzjazm oraz zadbają o przyjazną atmosferę na każdym etapie spotkania.

Gdzie i kiedy odbędą się warsztaty?

Na miejsce spotkania wybrano dobrze znaną mieszkańcom Czytelnię nr XVII mieszczącą się pod adresem ul. Powstańców Śląskich 17. Ta popularna lokalizacja wielokrotnie służyła jako centrum życia społecznego dzielnicy i umożliwia łatwy dostęp zarówno seniorom, jak i młodszym uczestnikom wydarzeń edukacyjnych czy kulturalnych.

Warsztaty zaplanowano na piątkowe popołudnie, 14 listopada 2025 roku. Początek zajęć przewidziano na godzinę 17:00, a zakończenie na 19:00. Taki harmonogram zapewni uczestnikom komfortowy czas zarówno na kreatywną pracę, jak i swobodną rozmowę oraz wymianę opinii.

Dlaczego warto dołączyć do wydarzenia?

Organizatorzy podkreślają, że udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Zaproszenie kierowane jest nie tylko do seniorów pragnących aktywnie spędzić czas, ale także do wszystkich, którzy doceniają wartość kontaktu z innymi. Uczestnictwo w zajęciach daje szansę na zapoznanie się z nowymi osobami, wzajemne inspirowanie się oraz budowanie poczucia przynależności do lokalnej wspólnoty.

Wydarzenie wpisuje się w szerszy kontekst obchodów Dnia Seniora, promując ideę wzajemnego wsparcia, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych. Organizatorzy liczą, że wspólnie wykonane przypinki staną się nie tylko miłym upominkiem, ale też symbolem życzliwości i zaangażowania społecznego.

Źródło: facebook.com/BibliotekaBemowo