Dymisja ministra Łukasza Szumowskiego

Dymisja ministra Łukasza Szumowskiego

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się dziś do dymisji. Były minister zapewnia, ze nie zamierza odejść z życia publicznego. W dalszym ciągu zamierza pełnić funkcję posła. Chciałby jednak wykonywać zawód z którego czerpie najwięcej satysfakcji zawodowej. Wraca do pracy jako lekarz kardiolog. Funkcję szefa resortu zdrowia Szumowski sprawował ponad 2 lata.

Po ogłoszeniu epidemii Covid Szumowski stał się bardziej medialną postacią i częściej pojawiał się na konferencjach prasowych. Jego zadaniem w ostatnim czasie było głównie stosowanie obostrzeń. Minister zdrowia był bardzo ceniony przez obywateli. Dlatego też jego decyzja o rezygnacji budzi skrajne emocje. Podsumowując swoją kadencję minister stwierdził, że walka z epidemią się udała. Porównywał działania Polski na tle innych państw z zachodniego bloku Europy. Argumentował to także liczbą zgonów w innych krajach.

Dodajmy także, że w miniony poniedziałek decyzję o dymisji podjął również wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Mimo dymisji dwóch przedstawicieli resortu zdrowia należy zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji panującej epidemii i stosować się do obostrzeń.