Józefów. 14-latka śmiertelnie potrącona przez pociąg

Józefów. 14-latka śmiertelnie potrącona przez pociąg

W czwartek około 8 rano w Józefowie doszło do tragedii. 14-latka przechodząca przez przejście kolejowe została potrącona przez pociąg SKM i zginęła na miejscu. Policjanci ustalają tożsamość nastolatki i badają okoliczności zdarzenia. Wypadek spowodował duże utrudnienia na trasie Otwock-Warszawa Wschodnia. Do podobnej tragedii tego samego dnia doszło również w Małopolsce, gdzie na torach także zginęła nastolatka.

Nastolatki zginęły na torach

Czwartek okazał się tragicznym dniem dla dwóch nastolatek i ich rodzin. Do jednej tragedii doszło w Kętach-Podlesiu, gdzie nastolatkę potrącił pociąg osobowy. Nie wiadomo, dlaczego dziewczyna przebywała na torach. Do podobnego zdarzenia doszło na stacji PKP Józefów. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że 14-latka przechodziła przez przejście dla pieszych utworzone na torach kolejowych. Nastolatka prowadziła rower. Obie dziewczyny zginęły na miejscu. Policjanci ustalają tożsamość ofiary wypadku w Józefowie.

Może się wydawać, że trudno jest wpaść pod pociąg, ale statystyki pokazują coś zupełnie odwrotnego. Brak ostrożności na przejściach i przejazdach kolejowych z reguły prowadzi do wypadków śmiertelnych.