Legia Warszawa zmaga się z problemem kontuzji Rafała Augustyniaka

Legia Warszawa zmaga się z problemem kontuzji Rafała Augustyniaka

Zawodnik Legii Warszawa, Rafał Augustyniak, nabawił się urazu, który wyłączy go z gry na najbliższe trzy tygodnie. To stanowi pewien problem dla drużyny, która ostatnio odnosiła sukcesy.

Miniony tydzień dla Legii Warszawa okazał się być pełen sukcesów. Zespół ten nie tylko zapewnił sobie miejsce w grupowej fazie Ligi Konferencji Europy, ale też jako wicemistrz Polski triumfował w meczu Ekstraklasy przeciwko Widzewowi Łódź, zakończonym wynikiem 3-1.

Sytuację drużyny nieco komplikują jednak niepokojące problemy zdrowotne zawodników, nad którymi pieczę sprawuje Kosty Runjaic.

Blaž Kramer doznał kolejnej kontuzji w niedzielę. Słoweński zawodnik został poddany szczegółowym badaniom medycznym, a wyniki będą dostępne w najbliższy wtorek.

Jednak już teraz wiemy, jak długo potrwa rekonwalescencja Rafała Augustyniaka. Ten piłkarz, który miał już okazję reprezentować Polskę na boisku, będzie musiał pauzować przez trzy tygodnie z powodu problemów z mięśniem dwugłowym.

Augustyniak powinien wrócić do gry na początku spotkania Ligi Konferencji Europy przeciwko Aston Villi, które odbędzie się 21 września.

Rafał Augustyniak dołączył do drużyny Ekstraklasy latem 2022 roku jako wolny transfer z Urału Jekaterynburg. W obecnym sezonie udało mu się już zagrać w dziesięciu spotkaniach.