Marsz 4 czerwca w Warszawie okazał się dużym sukcesem!

Marsz 4 czerwca w Warszawie okazał się dużym sukcesem!

Marsz 4 czerwca, który odbył się w Warszawie, został zorganizowany przez PO i odbył się 4 czerwca o godzinie 12:00. Główne założenia marszu obejmowały wyrażanie sprzeciwu wobec działań rządzącej partii oraz domaganie się demokracji i wolności dla Polski.

Tysiące ludzi na marszu w Warszawie

Wydarzenie rozpoczęło się na placu Na Rozdrożu o godzinie 12:00. Punktem kulminacyjnym marszu było przemówienie Donalda Tuska o godzinie 15:00. Swoje przemówienia wygłosili również prezydent Rafał Trzaskowski oraz Lech Wałęsa. Zgodnie podkreślono potrzebę walki o demokrację, wolność i ochronę praw obywatelskich. Wystąpienia miały na celu zjednoczenie ludzi i manifestację ich niezgody na obecne rządy.

Marsz przeszedł Alejami Ujazdowskimi w stronę placu Trzech Krzyży i Nowego Światu. Według aktualnych informacji frekwencja wyniosła około 500 tysięcy osób, jednak nie podano oficjalnych danych ze strony ratusza lub policji. Marsz został uznany za duży sukces ze względu na znaczną liczbę uczestników. W marszu udział wzięli nie tylko Warszawiacy, ale również mieszkańcy innych miast. Podobne manifestacje zorganizowano także w Szczecinie i Krakowie.