Muzyczne Mosty: Sacrum – Profanum 2026 na Mazowszu!

Muzyczne Mosty: Sacrum – Profanum 2026 na Mazowszu!

Mieszkańcy Mazowsza będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w IV Międzynarodowym Festiwalu Kultury Muzycznej Sacrum – Profanum 2026. Wydarzenie to oferuje unikalne połączenie tradycji muzycznych Polski i Ukrainy, prezentując zarówno klasykę, jak i nowoczesne kompozycje wzbogacone o elementy etniczne.

Festiwal, który odbędzie się 14 czerwca o godzinie 19:00, będzie miał miejsce w Kościele pw. NMP Matki Pięknej Miłości na Białołęce. To wyjątkowe spotkanie muzyczne ma na celu zbliżenie dwóch narodów poprzez wspólną kulturę muzyczną. Specjalnie na tę okazję wystąpi zespół kameralny Varsovia Nova, a artyści zaprezentują repertuar łączący różne style i epoki.

Znaczące wsparcie patronów

Festiwalowi patronują Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, oraz Burmistrz Dzielnicy Białołęka, Anna Majchrzak. Ich zaangażowanie świadczy o dużym znaczeniu tego wydarzenia dla regionu, podkreślając jednocześnie jego międzynarodowy charakter. Patroni wspierają inicjatywy, które zbliżają mieszkańców poprzez sztukę i kulturę.

Dla zainteresowanych pełnym programem koncertu oraz szczegółowymi informacjami o występujących artystach, organizatorzy przygotowali sekcję kalendarza wydarzeń na oficjalnej stronie internetowej festiwalu. To źródło informacji dla każdego, kto pragnie zaplanować swój udział w tej muzycznej przygodzie.

Źródło: facebook.com/DzielnicaBialoleka