Pociągi SKM nad Zalew Zegrzyński. Dwie linie rozpoczną kursy od 11 czerwca

Pociągi SKM nad Zalew Zegrzyński. Dwie linie rozpoczną kursy od 11 czerwca

Zalew Zegrzyński to wśród Warszawiaków jedno z najpopularniejszych miejsc na letni odpoczynek. W czerwcu nad jezioro będą kursowały pociągi linii S3 z Lotniska Chopina, które będą zatrzymywać się w Nieporęcie, gdzie znajduje się plaża. Miasto uruchomi także dłuższe kursy wybranych linii S4. Pociągi SKM będą zatrzymywać się w Wieliszewie i Zegrzu Południowym.

Wygodny dojazd dla wypoczywających

Jezioro Zegrzyńskie to zbiornik wodny wybudowany na początku lat 60. Akwen o powierzchni 33 kilometrów kwadratowych w każdym sezonie jest oblegany przez turystów. Do wyboru mamy sporo plaż, ale największą popularnością cieszy się plaża w Nieporęcie, gdyż znajduje się ona najbliżej Warszawy. Ze względu na duże zainteresowanie plaża jest niekiedy bardzo zaśmiecona. Warto zwrócić uwagę także na plaże w Serocku i Białobrzegach, które są ładnie zagospodarowane i mniej popularne.

Dzięki pociągom SKM Warszawiacy będą mogli dostać się nad Zalew Zegrzyński o każdej porze. Kilkanaście pociągów co godzinę będzie docierać nad Zegrze. Z powrotem do miasta także nie będzie problemów. Zachęcamy do korzystania z pociągów, gdyż na tak popularnej trasie stanowią one bezpieczniejszą alternatywę dla aut.