Pożar warszawskiego budynku. Zginęła jedna osoba

Pożar warszawskiego budynku. Zginęła jedna osoba

W minioną niedzielę doszło do pożaru w jednym z warszawskich budynków. Na miejscu zjawiły się cztery zastępy strażaków i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wyniku pożaru zginęła jedna osoba, na której zwęglone zwłoki natknęli się funkcjonariusze straży pożarnej. Prokuratura ustala przyczynę pożaru.

W dniu 23 stycznia na pierwszym piętrze budynku przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie wybuchł pożar, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Około godz. 18:30 strażacy otrzymali wezwanie, że z pierwszego piętra budynku przy. ul Żwirki i Wigury wydobywają się kłęby gęstego dymu.

Strażacy znaleźli zwęglone ciało mężczyzny

Jak podaje rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na miejsce wysłano cztery wozy strażackie z PSP, strażaków wojskowych z pobliskiej jednostki, a także śmigłowiec LPR. Pomimo przeprowadzenia dokładnych działań gaśniczych i sprawdzenia obiektu kamerami termowizyjnymi, podczas wstępnego przeszukiwania spalonych zgliszczy strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny.

Rzecznik prasowy PSP dodał, że nie było możliwości uratowania ofiary pożaru. Wszczęto również dochodzenie w sprawie pożaru, aby rzucić więcej światła na szczegóły zdarzenia. Nad wyjaśnieniami okoliczności pracują warszawscy policjanci we współpracy z prokuraturą.

Tutaj znajdziesz informacje o śmierci czterech osób w płonącym samochodzie.