Praga-Północ: W jednej z kamienic odpadł balkon

Praga-Północ: W jednej z kamienic odpadł balkon

W ubiegły piątek w jednej z warszawskich kamienic zdarzyła się dość nietypowa sytuacja – na czwartym piętrze poluzował się balkon, który zawisł nad głowami przechodniów. Całkowitemu oberwaniu balkonu zapobiegły metalowe pręty, na których oparł się obluzowany element konstrukcji. Zabezpieczeniem balkonu zajęli się strażacy.

Niecodzienny widok można było obserwować 4 lutego około godziny 16:00 na jednej z kamienic na Pradze-Północ w Warszawie. Na czwartym piętrze budynku poluzował się duży i ciężki, betonowy element balkonu, który zwisał nad chodnikiem, stwarzając ogromne zagrożenie dla mieszkańców.

Metalowe pręty powstrzymały balkon przed runięciem na ziemię

Jak podaje Jerzy Jabraszko, oficer prasowy Straży Miejskiej w Warszawie, na szczęście balkon nie runął na ziemię, ponieważ zatrzymał się na metalowych prętach, które utrzymywały całą konstrukcję. Strażnicy miejscy odgrodzili niebezpieczny obszar i do czasu zażegnania zagrożenia kierowali ruch pieszych na drugą stronę ulicy. O sytuacji powiadomiono również okolicznych mieszkańców, aby przypadkiem nie weszli pod zwisającą konstrukcję.

Na miejsce wezwano straż pożarną, która zajęła się zabezpieczeniem balkonu i odcięła również podtrzymujące go pręty. Cała akcja trwała około godziny. A po zakończonych działaniach straży pożarnej wezwano administratora budynku, aby zajął się uprzątnięciem resztek gruzu. Ruch pieszy powrócił do normy po godzinie 17:00.

Więcej wiadomości z Warszawy i województwa mazowieckiego znajdziesz na terazwarszawa.pl.