Rodzice dzieci z ASD i ADHD zapraszają na grupę wsparcia!

Rodzice dzieci z ASD i ADHD zapraszają na grupę wsparcia!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17 serdecznie zaprasza opiekunów dzieci w wieku od 3 do 10 lat na spotkania grupy wsparcia. Inicjatywa ta skierowana jest do rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera oraz ADHD. Grupa ma na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni, gdzie rodzice mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, zdobywać nowe umiejętności oraz uzyskać wsparcie od innych uczestników.

Kto może skorzystać z grupy wsparcia?

Grupa wsparcia jest przeznaczona dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którzy pragną lepiej zrozumieć codzienne wyzwania związane z wychowaniem dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Wymiana doświadczeń oraz dyskusja z ludźmi w podobnej sytuacji może być nieocenionym źródłem wiedzy.

Harmonogram spotkań

Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek, od 18:00 do 20:00. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 26 lutego 2026 roku, a cykl zakończy się 18 czerwca 2026 roku. Regularne spotkania zapewniają ciągłość i możliwość głębszego zrozumienia poruszanych tematów.

Korzyści płynące z uczestnictwa

Dołączenie do grupy wsparcia wiąże się z wieloma korzyściami:

  • Możliwość uczestniczenia w dyskusjach w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.
  • Sposobność do wymiany doświadczeń z rodzicami, którzy rozumieją codzienne wyzwania związane z wychowaniem dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.
  • Profesjonalne wsparcie ze strony specjalistów, którzy prowadzą spotkania i mogą udzielić cennych porad.

Zachęca się wszystkich zainteresowanych do kontaktu z poradnią w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz zapisania się do grupy wsparcia. To doskonała okazja do zbudowania społeczności, która wspiera i inspiruje.

Źródło: facebook.com/UrzadWawer