Zuchwała kradzież na ulicach stolicy: Dwóch mężczyzn napadło na przechodnia i zrabowało dużą sumę pieniędzy

Zuchwała kradzież na ulicach stolicy: Dwóch mężczyzn napadło na przechodnia i zrabowało dużą sumę pieniędzy

W centrum Warszawy, w biały dzień, doszło do zuchwałego napadu. Dwaj nieznani sprawcy przystąpili do mężczyzny, powalili go na chodnik i wyrwali mu torbę pełną gotówki. Udało im się uniknąć natychmiastowego pojmania, uciekając z miejsca przestępstwa. Pierwsze doniesienia sugerowały, że kwota skradzionych pieniędzy wynosiła około 400 tysięcy euro, co po przeliczeniu na złote stanowi sumę ponad 1,7 miliona. Jednak informacje uzyskane przez serwis Onet wskazują, że zrabowana suma mogła wynosić 400 tysięcy złotych. Wszystkie służby policyjne są na nogach, próbując odnaleźć złodziei. Prokuratura już podjęła sprawę.

Napad miał miejsce we wtorkowe południe, przed kamienicą znajdującą się przy ulicy Koszykowej 49A w dzielnicy Śródmieście Warszawy. Pierwsze informacje o incydencie podał „Super Express”. Władze policyjne na razie są skąpe w detale dotyczące tego zdarzenia.

Sierżant sztabowy Jakub Pacyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Śródmieściu potwierdził, że do incydentu doszło we wtorek, około godziny 15. W związku z trwającym postępowaniem, policja nie jest w stanie udostępnić więcej informacji na ten temat.