Wawer stawia na sport: Nowoczesne boiska dla szkół!
Wawer inwestuje w sportową przyszłość swoich uczniów. Dzięki szeroko zakrojonym modernizacjom boisk, placówki edukacyjne w dzielnicy zyskują nowoczesną infrastrukturę sportową, która sprzyja rozwojowi fizycznemu młodzieży. Poniżej szczegółowo opisujemy zmiany w wybranych szkołach.
Innowacyjne rozwiązania w Szkole Podstawowej nr 138
Szkoła Podstawowa nr 138 im. J. Horsta w Międzylesiu może pochwalić się nowo zainstalowanym wielofunkcyjnym boiskiem poliuretanowym. Również bieżnia zyskała nową nawierzchnię, co przyczyni się do poprawy komfortu i jakości zajęć sportowych.
Bezpieczna sztuczna trawa w Szkole Podstawowej nr 404
Placówka ta, nosząca imię WOŚP, wzbogaciła się o boisko piłkarskie pokryte sztuczną trawą, wyposażoną w podbudowę i shock pad. Tego typu rozwiązanie zapewni uczniom bezpieczne i komfortowe warunki do gry.
Podniesienie standardów w Szkole Podstawowej nr 216
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 Klonowego Liścia również dokonano istotnych zmian. Wymiana nawierzchni poliuretanowej znacząco poprawiła jakość boiska, co przełoży się na lepsze warunki do prowadzenia zajęć sportowych.
Nowa jakość w XXV Liceum Ogólnokształcącym
Renowacja boisk w XXV LO im. Józefa Wybickiego to kolejny krok w kierunku podniesienia standardów sportowych. Remont poliuretanowych nawierzchni boisk ma na celu stworzenie lepszych warunków do uprawiania sportu dla licealistów.
Przyszłościowe plany dla Szkoły Podstawowej nr 218
W Szkole Podstawowej nr 218 im. Michała Kajki w Aninie planowane jest zakończenie modernizacji boiska ze sztuczną trawą do stycznia 2026 roku. Uczniowie tej placówki mogą spodziewać się nowoczesnego obiektu sportowego, który spełni ich potrzeby.
Tego typu inwestycje w wawerskich szkołach są nie tylko odpowiedzią na potrzeby uczniów, ale także dążeniem do polepszenia warunków edukacji sportowej. Modernizacje te mają na celu zarówno zwiększenie komfortu, jak i bezpieczeństwa podczas zajęć, co jest kluczowe dla wszechstronnego rozwoju fizycznego młodzieży.
Źródło: facebook.com/UrzadWawer
