Bohaterski czyn strażaka z OSP Wesoła – interwencja w sytuacji zagrożenia życia

Bohaterski czyn strażaka z OSP Wesoła – interwencja w sytuacji zagrożenia życia

W sobotnie popołudnie, 24 czerwca, Mikołaj Jaworski – strażak z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej, spostrzegł niepokojącą scenę na ulicy Targowej. Na jezdni utknął samochód typu taksówka, o widocznie uszkodzonych oponach. Co więcej, drzwi od strony kierowcy pozostawały otwarte, a wręcz porzucony obok pojazdu, leżał jakiś rodzaj broni. Najbardziej niepokojące jednak było to, że mężczyzna wewnątrz samochodu był pokryty krwią i wyraźnie miał problemy z oddychaniem. Policja na ten moment nie udzieliła wiele informacji na temat incydentu, jednak potwierdzono zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych.

Jaworski natychmiast podzielił się relacją ze zdarzenia na platformach społecznościowych. Znajdując się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, strażak szybko dostrzegł powagę sytuacji. Zobaczywszy zranionego mężczyznę usiłującego wyjaśnić operatorowi numeru alarmowego 112 szczegóły incydentu, natychmiast podjął decyzję o udzieleniu pomocy.

Według relacji zawartej na portalach społecznościowych, Jaworski rozpoczął od zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Następnie pomógł poszkodowanemu wydostać się z pojazdu i udzielił mu pierwszej pomocy. Strażak skupił się przede wszystkim na tamowaniu krwawienia, które mogło stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia mężczyzny. Na miejsce szybko przybyli również policjanci, którzy przejęli opiekę nad poszkodowanym od strażaka. Zraniony kierowca został przekazany do dalszej opieki zespołowi ratownictwa medycznego.

Strażacy skorzystali także z okazji, by podziękować za pomoc kobiecie, która pomimo ryzyka zdecydowała się na interwencję. Kobieta kierująca ciemnym seatem miała odwagę zatrzymać się i udzielić pomocy jeszcze przed przybyciem sił porządkowych. Jej postawa została doceniona przez strażaków, którzy postanowili publicznie wyrazić swoje uznanie dla jej bohaterskiego działania.