Makana Baku w Legii Warszawa: Kolejne szanse dla niemieckiego piłkarza

Makana Baku w Legii Warszawa: Kolejne szanse dla niemieckiego piłkarza

Wbrew spekulacjom, Legia Warszawa nie ma zamiaru na razie pozbywać się Makany Baku – informuje Paweł Gołaszewski. Niemiecki zawodnik otrzymuje kolejne możliwości pokazania się z dobrej strony.

Legia Warszawa podjęła interesujące decyzje dotyczące wzmocnień drużyny w lecie 2022 roku. Na stadion przy Łazienkowskiej przybyli dawni mistrzowie Ekstraklasy, w tym Carlitos oraz Makana Baku.

Chociaż Hiszpan początkowo radził sobie całkiem nieźle, z Niemcem sytuacja była trudniejsza. Baku nie oferował praktycznie żadnych dowodów na jego dobrą formę na boisku. Jego występy były tak niezadowalające, że zaczęto rozważać możliwość jego odejścia.

To przede wszystkim kluby zagraniczne wyraziły zainteresowanie nim. Ostatnio do rywalizacji o zawodnika dołączyła Pogoń Szczecin.

Zespół będący drugim w hierarchii polskiego futbolu czekają liczne spotkania. Mają one dotyczyć nie tylko Ekstraklasy, ale także Ligi Konferencji Europy. W tym kontekście postanowiono dać Baku jeszcze jedno pole do popisu, jak wspomina Paweł Gołaszewski na antenie Meczyki.pl.

– Makana Baku? Ma dostać więcej okazji do gry w nowym sezonie. Zagrał w najnowszym sparingu z Red Bullem Salzburg i pokazał się z dobrej strony. Uważam, że dzięki rotacjom i awansowi do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, jest pewne, że będzie miał przydzielone minuty gry do końca sierpnia – wyjawił.

25-letni zawodnik, który wcześniej grał w Warcie Poznań, wystąpił w ubiegłym sezonie 27 razy i zdobył jedną asystę.

Jego umowa z Legią Warszawa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.