Wykolejenie pociągu SKM zaburza ruch na stacji Warszawa-Czyste

Wykolejenie pociągu SKM zaburza ruch na stacji Warszawa-Czyste

Pomiędzy sobotnim wieczorem i nocą, na stacji technicznej Warszawa-Czyste doszło do niespodziewanego wydarzenia. Pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej nie utrzymał toru jazdy, co spowodowało jego wykolejenie. Na szczęście, w momencie zdarzenia maszyna była pusta i nie przewoziła żadnych pasażerów. Niemniej jednak, incydent ten prowadził do zakłóceń w ruchu kolejowym, blokując wyjazd z centralnej stacji Warszawy Zachodniej.

Sytuacja miała miejsce dokładnie o 19.45, jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Polskich Linii Kolejowych, Karola Jakubowskiego. Wykolejenie nastąpiło podczas manewru pociągu na jednym z warszawskich dworców technicznych, czyli Warszawa-Czyste. Tym razem, nie było konieczności przeprowadzania akcji ratunkowej dla pasażerów, ponieważ nie byli oni obecni na pokładzie.

W efekcie zdarzenia, komunikacja od Warszawy Zachodniej w kierunku Ożarowa Mazowieckiego i Poznania była utrudniona. Zarówno składy kolejowe odjeżdżające jak i przybywające musiały korzystać z alternatywnej trasy przez Warszawę Włochy – jak zapewnił Jakubowski. Przez tę sytuację, pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami rzędu kilkunastu minut.

Po wydarzeniu, na miejscu pojawiła się ekipa techniczna. Jak informuje rzecznik PLK, pociąg został ponownie postawiony na torach i kontynuował swoją podróż. Prace związane z usunięciem skutków wydarzenia zakończyły się o godzinie 1:00, a normalny ruch kolejowy został przywrócony.

Jak zapewnia Karol Jakubowski we wtorkowy poranek, dzisiejsza działalność nie jest już zakłócana przez wczorajsze wydarzenie. Przebieg i okoliczności całego incydentu zostaną teraz analizowane przez specjalną komisję.