Czy można poddać się w blackjacku po dobraniu?

Czy można poddać się w blackjacku po dobraniu?

Prawda jest taka, że zdarzają się pewne sytuacje lub rozdania, w których najlepszą opcją byłoby wywieszenie białej flagi. Pytanie tylko, czy faktycznie możemy poddać się w blackjacku po dobraniu karty.

Poddanie się w blackjacku

Poddanie się w blackjacku to opcja, która pozwala graczowi spasować rękę po obejrzeniu swoich kart oraz odkrytej karty krupiera i w zamian otrzymać połowę stawki. Jednak nie wszystkie kasyna i stoły na to pozwalają. Dlatego powinniśmy o to zapytać przed przystąpieniem do rozgrywki.

A więc, jeżeli mamy zamiar się poddać, powinniśmy wziąć pod uwagę dwa sygnały ręką:

  • Możemy użyć palca, aby narysować poziomą linię zaraz za zakładem, symbolizując, że „ucinamy” rozgrywkę.
  • Możemy wysunąć nasze dłonie przed oczy krupiera, sygnalizując w ten sposób nasze poddanie.

Jednak z racji tego, że sygnały te mogą się różnić, konieczne jest też werbalne poinformowanie krupiera, że ​​chcemy się poddać.

Poddanie po dobraniu

W blackjacku istnieją dwa rodzaje poddania – wczesne i późne. Wczesne poddanie ma miejsce, gdy gracz decyduje się zrezygnować z rozdania zaraz po otrzymaniu kart i zanim jeszcze krupier sprawdzi, czy trafił blackjacka. Wczesne poddanie wymaga od graczy rezygnacji z połowy kwoty pierwotnego zakładu.

Z drugiej strony późne poddanie ma miejsce, gdy gracz może poddać swoją rękę, ale dopiero po tym, jak krupier sprawdzi, czy trafił blackjacka. I jeśli krupier ma blackjacka, gracz nie będzie mógł się poddać, przegrywając cały zakład.

Zalety poddania w blackjacku

Gracze często zastanawiają się dwa razy, zanim zrezygnują z rozdania. Jednak poddanie się w odpowiedniej sytuacji może pomóc graczowi uchronić się przed poważnymi stratami. Poddanie jest najlepszą i najmądrzejszą decyzją, jeśli uważamy, że mamy kiepskie rozdanie albo jesteśmy w sytuacji, której nie można już poprawić i która z pewnością doprowadzi do naszej porażki.

Kiedy szanse gracza są bardzo niekorzystne, poddanie zapewnia odzyskanie przynajmniej części zakładu. Tak więc, jeśli mamy rozdanie, które nie jest skuteczne przeciwko silnej ręce krupiera, to lepiej złożyć broń.

Poddanie pozwala graczowi na zmniejszenie długoterminowych strat w bardzo niekorzystnych sytuacjach. Na przykład, gracz z 16 przeciwko odkrytej karcie krupiera, jaką jest walet, to sytuacja, w której gracz ma marne szanse. Z kolei poddanie pomaga zmniejszyć straty bankrolla.

Udowodniono, że opcja wczesnego poddania, która obecnie jest już dość przestarzała, zmniejsza przewagę kasyna o 0,39%, jeśli gramy przeciwko asowi krupiera. Ponadto, zmniejsza też przewagę o 0,24% przeciwko karcie krupiera z wartością 10.

Czy można się poddać po dobraniu karty?

Niestety nie możemy się poddać po dobraniu karty w blackjacku. Opcja ta nie jest już dostępna, jeśli spasowaliśmy, podwoiliśmy, lub rozdzieliliśmy.

Jak już wspomnieliśmy, istnieją dwa rodzaje poddania w blackjacku: wczesne i późne. Wczesne poddanie ma miejsce wtedy, jeśli możemy skorzystać z takiej opcji na początku swojej tury i krupier nie ma asa. A późne poddanie można zastosować, jeśli krupier ma asa i potwierdzi, że ma blackjacka. I jeśli gracz nie ma blackjacka, może zdecydować się na poddanie swojego rozdania.

Jak widać w obu scenariuszach, możemy się poddać tylko na początku swojej tury. Nie ma opcji poddania, gdy rozegraliśmy już swoją turę lub gdy krupier odsłoni swoje karty.

Gracze muszą pamiętać, że poddanie powinno być preferowaną opcją, gdy jest to rozdanie, które stwarza 75% ryzyka porażki. Dzięki poddaniu gracz przegrywa średnio tylko połowę stawki.

Rozdania, przy których należy się poddać

Poddanie w blackjacku może wydawać się kuszącą opcją, ponieważ gracz odzyskuje swój pierwotny zakład. Jednak należy tutaj postępować ze szczególną ostrożnością. Jednym z takich przypadków jest sytuacja, gdy krupier ma asa, a gracz ma twardą sumę 5-7 lub 12-17. W tym scenariuszu poddanie się jest najlepszym wyborem. Innym dobrym scenariuszem jest, gdy krupier pokazuje asa, a gracz ma 3-3, 6-6, 7-7 lub 8-8.

Pomimo że są to dopuszczalne rozdania rozdzielone, poddanie jest idealną zagrywką przeciwko miękkiej ręce krupiera. Ponadto, gracze muszą poddać się wcześnie – gdy mają twardą sumę 14-16 przeciwko 10. Poddanie jest tutaj jedynym sposobem na zmniejszenie nadchodzących strat w grze.

Ważne jest, aby pamiętać, że poddanie większości rąk może prowadzić do stopniowej utraty pieniędzy. Dlatego najpierw należy się zapoznać z podstawowym przewodnikiem po strategii blackjacka, aby dowiedzieć się, którymi rozdaniami warto grać, a które sobie odpuścić.

Jak można zauważyć, nie możemy poddać się w blackjacku po dobraniu karty. Z tego względu zrozumienie, kiedy i dlaczego warto poddać się w blackjacku, jest konieczne, ponieważ pozwala graczowi zoptymalizować strategię i czerpać zyski z gry na pieniądze.

A więc niezależnie od tego, czy gramy w blackjacka w kasynie naziemnym, czy w kasynie online na żywo, mamy możliwość poddania naszego rozdania. Warto też dorzucić, że jeśli wybierzemy blackjacka w kasynie online, możemy też zgarnąć świetne bonusy kasynowe, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie wrażenia z rozgrywki.