Warszawa w jeden dzień – co warto zwiedzić?

Warszawa w jeden dzień – co warto zwiedzić?

„Warszawa da się lubić”, a wręcz trzeba ją lubić. Nie wiadomo dlaczego nadal pokutuje twierdzenie, że nasza stolica nie jest piękna. Od początku lat 90-tych wiele, ale to naprawdę wiele się zmieniło. Dlatego każdy powinien ją zwiedzić, tym bardziej że Warszawa jest pełna miejsc, które warto zwiedzić.

Muzeum Powstania Warszawskiego – obowiązkowy punkt każdej wycieczki

Będąc w Warszawie, koniecznie należy wybrać się do Muzeum Postania Warszawskiego, by dowiedzieć się o tym bohaterskim zrywie Polaków więcej. Trzeba przyznać, że w tym muzeum jest naprawdę wiele eksponatów, ale też można dowiedzieć się prawdziwych ciekawostek. Niezależnie czy uważacie, że to powstanie było niepotrzebnym zrywem czy konieczną ofiarą, zapewne zgodzicie się z tym, że po raz kolejny naród polski pokazał bohaterstwo i choć walka była skazana na niepowodzenie, to trzeba przyznać, że Ci młodzi ludzie, którzy oddawali swoje życie za nasza wolność są prawdziwymi bohaterami i jakiekolwiek szkalowanie ich imienia powinno być karane. Jednocześnie trzeba też pamiętać, że ofiarami wojny i brutalnych działań Niemców nie byli tylko ludzie, ale też zwierzęta, co dobrze ukazał Julian Tuwim w jednym z najbardziej wzruszających wierszy, a dokładnie „Odezwa do psów”. Do takiego muzeum warto też wybrać się z dziećmi. Trzeba uczyć je patriotyzmu i jednocześnie pokazać, że za tę wolność, którą mamy tak wiele osób oddało swoje życie. Młode pokolenie powinno wiedzieć, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze i trzeba robić wszystko, by znowu tak wiele osób nie musiało przelewać krwi za wolność Ojczyzny.

Piękna architektura i nostalgia, czyli dlaczego warto zwiedzić uliczki Starego Miasta

Jeżeli oglądaliście przedwojenne zdjęcia, to zapewne zauważyliście, że cała Warszawa zachwycała pięknymi kamienicami i zadbanymi uliczkami. Jednak wszystko się zmieniło, bo karą za Powstanie było całkowite zrównanie Warszawy z ziemią, co niestety nazistom się udało. Odbudowywanie Warszawy nie było łatwe, ale po ponad 80 latach można przyznać, że nasza stolica jest piękna. Choć niestety niemal w ogóle nie zachowały się piękne kamienice, to jednak ów charakter można poczuć przechadzając się choćby po Starym Mieście.

Łazienki Królewskie – piękno w czystej postaci

Oczywiście będąc w Warszawie, należy zwiedzić też Łazienki Królewskie. Trzeba przyznać, że ten zabytek jest wręcz zachwycający. Zapewne spędzicie w nim dobre kilka godzin, bo jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. Do największych atrakcji należą choćby Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Biały Domek, ale w ogrodzie znajdują się też wspaniałe zabytki w postaci pomników czy rzeźb. Warto też poznać historię tego zabytku, który nazywany jest najszczęśliwszym miejscem.
Pamiętajcie jednak, że po terenie ogrodu nie można poruszać się na rolkach czy też rowerze. Jeżeli wybieracie się tam samochodem, to pewnym problemem może być znalezienie dobrego miejsca parkingowego. Najlepszym wyborem wydaje się zaparkowanie na ulicy Myśliwieckiej. Znajdują się tam miejsca parkingowe, a dokładnie znajdują się za przystankiem i ciągną się do stadionu Legii. Jest więc ich całkiem dużo. Możecie wybrać się też rowerem, wtedy zaparkowanie nie będzie już problemem. Swoją drogą zwiedzenie Warszawy na rowerze wydaje się słusznym rozwiązaniem, szczególnie że możecie łatwo i szybko ominąć korki. Do tego lista sklepów rowerowych w Warszawie jest całkiem długa.

A może podziwianie Warszawy na rowerze

Polecamy Wam właśnie poruszanie się po Warszawie na rowerze. Jednocześnie w tym mieście jest sporo ścieżek rowerowych, które zachwycają pięknem, gdyż znajdują się w naprawdę efektownych parkach. Możecie choćby wybrać się z Ochoty nad Wisłę i tam zrelaksować się czy zjeść posiłek. Możecie również pojechać do pałacu na Jabłonnie. A jeżeli macie ochotę na typowy wypoczynek na łonie natury, to koniecznie udajcie się nad Jezioro Zegrzyńskie czy jedźcie też wzdłuż Wisły. Naszym ulubionym jest również Kampinoski Szlag Rowerowy. Zatem tych miejsc jest sporo. Jednoślad możecie wypożyczyć, ale też kupić tym bardziej, że sklepy rowerowe w Warszawie są na wyciągnięcie ręki.