Czy warto zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Czy warto zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Język angielski staje się coraz powszechniejszy, co do tego chyba nikt już nie ma najmniejszych wątpliwości. To dlatego tak wielu rodziców zdaje sobie sprawę z faktu, że zdolność komunikowania się w języku angielskim jest ważna, niezbędna, a w przyszłości bardzo pomocna dziecku w aspekcie znalezienia przez niego dobrej pracy lub swobodnego organizowania podróży. Dlaczego warto lub wręcz należy zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Wielojęzyczność postrzegana jest przez ludzi różnie, niestety. Jedno podchodzą do niej z wyjątkową aprobatą, skłaniając się ku intensywnemu kształceniu. Inni nie zastanawiają się nad koniecznością płynnego posługiwania się jakimkolwiek językiem obcym mając nadzieję, na to, że praca znajdzie się niezależnie od ich kwalifikacji. Dla niektórych bez znaczenia pozostaje także kwestia nauki języka obcego przez dziecko, a to już spory błąd i problemy dla dziecka w przyszłości. Bo jak widać na przykładzie aktualnych trendów biznesowych, angielski staje się językiem niezbędnym przy podjęciu dobrej pracy lub podczas częstego przemieszczania się po świecie. Jest też niezawodnym narzędziem do zdobycia nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, czy nauki.

To dlatego naukę języka angielskiego należy rozpocząć u dziecka jak najwcześniej. Przede wszystkim dlatego, bo tak trzeba, bo warto i należy zadbać o jak najlepszy start naszej pociechy.

Dzieci chłoną język obcy, jak gąbkę!

I choć nie każdy daje wiarę w to, że już trzylatek potrafi nauczyć się słówek w języku obcym, to nie trzeba szukać daleko, by mnożyć przykłady dzieci o takiej umiejętności. Nie ma też żadnej przesady w stwierdzeniu, że im wcześniej zaczniemy naukę języka obcego, tym lepiej.

Dzieci uczą się języków chętnie i szybko. Kluczowym powodem takiego stanu rzeczy jest chłonność mózgu małego dziecka oraz odpowiednio dopasowana metoda nauczania, najczęściej oferująca połączenie zabawy i nauki. Nauczanie maluchów jest sztuką, bo ich naturalna potrzeba ruchu i różnorodnych bodźców sprawia, że szybko się nudzą. Utrzymanie uwagi najmłodszych uczniów wymaga od lektorów dużych pokładów kreatywności i wplatania do nauki elementów ruchu i zabawy.

Uwielbiam pracować z dziećmi w różnym wieku. Już czterolatki świetnie powtarzają pierwsze angielskie słówka, a i sześciolatki naprawdę nieźle radzą sobie na poziomie komunikacyjnym. Moim zdaniem nauka języka angielskiego wśród dzieci to jedna z najlepszych metod przyswajania wiedzy i zachęty do dalszego, bardziej indywidualnego kształcenia. Na lekcjach rozwija się pamięć, słuch, umiejętność rozmowy i przyswajania nowych rzeczy. My dorośli nie zawsze uczymy się tak chętnie, jak dzieci! – opowiada nauczyciel w szkole językowej https://earlystage.pl/pl/nasze-szkoly/mazowieckie/warszawa

To dzieci stają się nową zapowiedzią pokolenia o wszechstronnych umiejętnościach, szczególnie tych językowych, te zaś należy nabyć w szkołach o dobrej renomie.

Idzie nowe, a wraz z nim powszechność zastosowania języka angielskiego

Wystarczy przejść się ulicami dużych miast w Polsce, by niemal na każdym kroku usłyszeć powtarzane slogany w języku angielskim. A to tylko zapowiedź istotnych zmian nie tylko w branży turystycznej, ale również na rynku pracy w Polsce. Właściwie trudno już dziś odnaleźć ogłoszenie o pracę na wyższe stanowisko lub nawet to bardzo niepozorne, od którego nie wymaga się znajomości języka angielskiego, chociażby na poziomie podstawowym lub umożliwiającym sprawną komunikację.

Dziecko, które przyswaja sobie podstawy językowe już od najmłodszych lat, ma zatem dużo większe szanse, by osiągnąć biegłość językową, a tym samym mieć lepszy start do znalezienia lepszej pracy, startować do międzynarodowych konkursów na staż lub praktykę. Młodzież o słabych kwalifikacjach językowych pozostanie w trudnej sytuacji.

Gdzie szukać miejsca do nauki języka obcego dla dziecka? Tutaj znajdziesz profesjonalny: kurs angielskiego dla dzieci warszawa