Komunikacja miejska w Warszawie

Komunikacja miejska w Warszawie

Warszawę można zwiedzać na kilka sposobów. Jednak zanim wybierzemy się na wycieczkę do stolicy warto sprawdzić funkcjonowanie i dostępność komunikacji miejskiej, która ułatwi i przyspieszy nasze zwiedzanie. Możemy wybrać autobus miejski, tramwaj, lub metro.

Bilety miejskie w Warszawie podzielone zostały na dwie strefy.

  • Strefa nr1- to strefa miejska.
  • Strefa nr 2- to strefa podmiejska.

Ceny biletów są uzależnione są od danej strefy. Jest kilka opcji z których warto skorzystać. Można wybrać opcję biletu całodniowego czy też weekendowego. Jeśli planujemy pobyt z paczką przyjaciół możemy zaopatrzyć się dodatkowo w bilet grupowy.  Instrukcja dotycząca kasowania biletów jest taka sama jak w innych miastach Polski. Należy skasować bilety zaraz po wejściu do pojazdu, w przypadku metra zrobić to przy prowadzącej na dany peron.

Bilety miejskie są do nabycia w kioskach i biletomatach, w których można płacić zarówno kartą jak i gotówką. Warto mieć przy sobie „drobne”. Można także zakupić je poprzez aplikację internetową za pośrednictwem telefonu komórkowego. Przejazd bez ważnego biletu można przepłacić mandatem. W Warszawie podobnie jak w innych miastach obowiązują także zniżki dla niepełnosprawnych, seniorów, studentów, itp.

W Warszawie kursują także autobusy nocne. Takie autobusy oznaczone są literką N.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie: jakdojade.pl