Legionowo: Kierowca bmw wjechał na czołowe z volvo

Legionowo: Kierowca bmw wjechał na czołowe z volvo

W środę niedaleko Legionowa doszło do poważnej kolizji, w wyniku której kierujący samochodem osobowym marki bmw zderzył się czołowo z samochodem osobowym marki volvo. Do wypadku doszło w momencie, gdy kierowca bmw wyprzedzał jadący przed nim pojazd ciężarowy. Na miejsce wezwano policjantów z Legionowa i służby medyczne.

Sytuacja miała miejsce około godziny 09:00 na DK 61 w miejscowości Michałów-Reginów, pomiędzy Legionowem i Zgierzem. Nieopodal skrzyżowania, gdzie droga krajowa 61 przecina się z drogą wojewódzką 631, kierowca bmw postanowił wyprzedzić ciężarówkę. W chwili wykonywania manewru wyprzedzania nie zauważył jadącego z naprzeciwka volvo, co spowodowało, że wjechał prosto na zderzenie czołowe.

Kierowcy nie doznali poważnych obrażeń

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, Justyna Stopińska, na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, strażacy i sanitariusze. Natychmiast zablokowano ulicę, co przez prawie dwie godziny znacznie utrudniało ruch na drodze krajowej. Ruch wahadłowy skończył się dopiero o godz. 10:30. Po oględzinach biegłych funkcjonariusze zakwalifikowali wypadek jako kolizję.

Kierowcą volvo był 40-letni mężczyzna, który został przebadany przez lekarzy. Według straży pożarnej sanitariusze udzielili pomocy medycznej obu kierowcom, ale też obaj odmówili odwiezienia do szpitala. Każdy z kierowców został również przebadanym alkomatem, który wykazał, że obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.