Manewry wojskowe na Białołęce: Urząd Dzielnicy ostrzega mieszkańców o hałasie i wybuchach

Manewry wojskowe na Białołęce: Urząd Dzielnicy ostrzega mieszkańców o hałasie i wybuchach

Władze Białołęki, jednej z dzielnic Warszawy, wystosowały specjalne oświadczenie dla ludności zamieszkującej tamtejsze obszary. Zapowiadany jest intensywny hałas, który wynikać będzie z przeprowadzanych ćwiczeń militarnych. Wydarzenia te mają mieć miejsce w obrębie jednego z lokalnych zakładów przemysłowych. Podczas trwających manewrów wojska korzystać będą z różnego rodzaju sprzętu, w tym m.in. granatów hukowych.

Lokalni mieszkańcy Białołęki mogą spodziewać się niecodziennych „doznań” w najbliższym czasie. Rozpoczęcie manewrów wojskowych miało miejsce w poniedziałek o godzinie 17 na terenie zakładów „Polfa Tarchomin”. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, treningi będą kontynuowane 19 i 20 grudnia. Żołnierze przeprowadzać będą swoje ćwiczenia także podczas nocnych godzin.

W związku z nadchodzącymi ćwiczeniami militarnymi, Urząd Dzielnicy Białołęka opublikował na swojej stronie w mediach społecznościowych komunikat skierowany do mieszkańców. „W poniedziałek w godz. 18-21 oraz w dniach 19-20 grudnia w godz. od 15 do 3 w nocy, na terenie zakładów POLFA TARCHOMIN przy ul. Fleminga 2 odbędą się zajęcia taktyczne organizowane przez Jednostkę Wojskową 2305” – zapowiedziano. Dodano również, iż „ćwiczenia będą prowadzone z użyciem amunicji treningowej oraz granatów hukowych”.