Manufaktura Cukierków – magiczna kraina słodkości

Manufaktura Cukierków – magiczna kraina słodkości

Manufaktura Cukierków to jedno z najsłodszych miejsc w Warszawie, gdzie powstają przepyszne słodycze. Firma powstała w 2011 roku i specjalizuje się w wyrobach cukierków i lizaków, które wytwarzane są tradycyjnymi metodami sięgającymi początków XVII wieku. Jest to doskonałe miejsce nie tylko dla najmłodszych amatorów słodkości, ale również dla całych rodzin.

Słodycze wytwarzane przez Manufakturę powstają na bieżąco i to na oczach samych klientów. Dzieci mogą obserwować, jak powstają lizaki, cukierki i inne przysmaki. A co najlepsze, mogą same uczestniczyć w ich produkcji i tworzyć własne smakołyki. Wszystkie łakocie powstają bez użycia współczesnych maszyn, wykorzystując do tego jedynie wiedzę i utalentowane ręce cukierników Manufaktury.

Dostępne są także pokazy tworzenia różnych słodyczy, na których krok po kroku pokazywane są etapy produkcji tych łechtających podniebienia słodziutkich przekąsek. Można podziwiać cały proces wytwarzania – od wylewania gorącej masy cukrowej na granitowe blaty, aż po krojenie jej na małe kostki, które potem rozpływają się w ustach gości. Oprócz tradycyjnych cukierków i lizaków Manufaktura wytwarza również przepyszne karmelki, które są szczególnie popularne wśród najmłodszych smakoszy.

Dla dzieci przygotowano specjalny program pod nazwą „Ukręć Sam Lizaka”, podczas którego mogą przetestować swoje talenty cukiernicze i samemu kręcić lizaki. Zanim jednak dzieci przystąpią do roli cukiernika, pracownicy Manufaktury sami przygotowują masę cukrową – formują ją, a także nadają jej smaków i kolorów. A potem wszystko leży już w rękach małych cukierników. Dzieci mogą ukręcić sobie lizaka w dowolnym kształcie m.in. w kształcie serduszka, kwiatuszka, ślimaka itp. Później lizak odstawiany jest do ostygnięcia, a następnie ozdobnie zapakowany i udekorowany piękną wstążeczką. A na pamiątkę mali cukiernicy otrzymują dyplom w tworzeniu słodyczy.

Słodycze w 95% wytwarzane są z naturalnych składników i cechuje je najwyższa jakość. Ponadto, są całkowicie pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Manufaktura Cukierków oferuje prawie 80 różnych smaków do wyboru i ponad 150 wzorów dla swoich słodyczy. Oferta kierowana jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i mniejszych i większych firm. Co więcej, Manufaktura przygotowuje również specjalne słodycze na zamówienie, umożliwiając swoim klientom wybór rodzaju, smaku, wzoru i kolorystyki.

Manufaktura Cukierków to bajkowe miejsce dla wszystkich smakoszy słodyczy naturalnych, którzy cenią sobie unikatowość, oryginalność i bardzo uprzejme traktowanie.