Miejsce odbioru przesyłek w Biedronce?

Miejsce odbioru przesyłek w Biedronce?

Możecie być zaskoczeni, jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym, że w Biedronce będzie możliwość odbioru paczek. Oczywiście mówimy o kilku wybranych punktach znanej w Polsce sieci sklepów. Przy okazji warto wspomnieć o jeszcze jednym newsie prosto z Biedronki — niektóre sklepy będą otwarte również w niedziele.

Biedronka testuje nowe możliwości

O co chodzi z tym odbiorem przesyłek w Biedronce? Na pierwszy rzut oka nie ma to żadnego sensu. Wszystko wyjaśnia się, kiedy zerkniemy na przepisy. Punkt odbioru przesyłek z punktu widzenia prawa jest regulowany zupełnie innymi przepisami, niż sklepy. Chodzi głównie o możliwość pracowania w niedzielę. Według obecnych przepisów niedziela jest dniem wolnym od handlu. Mimo tego takie sieci, jak Żabka, czy Fresh są otwarte we wszystkie niedziele w miesiącu. Sekret tkwi w sprytnym obchodzeniu przepisów. Jednym ze sposobów jest właśnie wydawanie paczek.

Jak podaje administracja sieci handlowej Biedronka, na razie są to tylko testy. Pierwszą Biedronką otwartą w niedziele jest ta znajdująca się w dzielnicy Ursus w Warszawie. Sklep jest czynny od 7 do 23:30, a na drzwiach widnieje informacja, że w tym miejscu możemy odbierać przesyłki Poczty Polskiej i paczki allegro smart. Według informacji pochodzących od właścicieli sieci handlowej ostatecznie tylko kilka sklepów w całej Polsce ma działać w ten sposób.

Handel w niedzielę, tak czy nie?

Kwestia niedziel, obecnie niehandlowych, jest bardzo kontrowersyjna. Jedni są za tym, by sklepy były otwarte w każdą niedzielę w miesiącu, a inni wolą obecny stan rzeczy. Każda strona ma swoje argumenty, a jednym z najistotniejszych jest po prostu chęć jednego dnia wolnego w tygodniu, który będzie okazją do spędzenia czasu z rodziną.

W opozycji do wszelkiej argumentacji stoją również właściciele sklepów, którzy uważają, że zamknięte niedziele przynoszą im straty. Być może stąd właśnie pochodzą próby obchodzenia obecnych przepisów. Sami właściciele sklepów i sieci handlowych tłumaczą, że w ten sposób wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. A Wy jak oceniacie handel w niedzielę?