Nowe miejsca dla psich seniorów na Paluchu

Nowe miejsca dla psich seniorów na Paluchu

Warszawa podzieliła się dobrą wiadomością ze wszystkimi miłośnikami psów. Schronisko na Paluchu wreszcie doczekało się modernizacji! Poprawa jakości życia zwierząt i nowe miejsca dla starszych mieszkańców schroniska to bardzo istotna zmiana. Administratorzy Schroniska na Paluchu walczyli o tę możliwość aż 5 lat.

Schronisko na Paluchu w Warszawie

Odkąd wzrasta świadomość człowieka, rośnie również zainteresowanie losem zwierząt, w tym zwierząt domowych. Coraz wyższe kary dla osób krzywdzących zwierzęta, a także świadome podejście ludzi sprawia, że los zwierząt w Polsce ulega stopniowej poprawie. Niestety, wciąż przybywa bezdomnych psów i kotów. Zwierzęta są porzucane przez nieodpowiedzialnych właścicieli. Schronisko na Paluchu to największy azyl dla niechcianych zwierząt w Warszawie. Pracownicy schroniska dają szansę kotom i psom na nowe, lepsze życie. Nie tak dawno głośno było o psach ze schroniska w Radysach, któremu bliżej było do piekła, niż do zwierzęcego azylu.

Schronisko na Paluchu funkcjonuje od wielu lat i zajmuje powierzchnię 4 ha. W czasie 20-letniego istnienia na ziemiach Warszawy, pracownicy i wolontariusze uratowali ponad 80 000 psów i kotów. Ta liczba budzi emocje i zwraca uwagę, jak istotne jest kastrowanie i sterylizowanie zwierząt domowych. Szczenięta i kocięta są niezaprzeczalnie słodkie i urocze, ale nieograniczone rozmnażanie się tych zwierząt doprowadza do tego, że wiele z nich ląduje na ulicy i ginie.

Modernizacja schroniska poprawi jakość życia psich rezydentów

Plany modernizacji schroniska na Paluchu obejmują wybudowanie nowego oddziału. Będzie to teren przeznaczony specjalnie dla psich seniorów. Dzięki temu psy bez szansy na adopcję będą miały lepsze warunki do życia, a w pozostałych oddziałach przybędzie miejsca dla nowych zwierząt.

Inwestycja obejmuje również budowę nowego budynku dla administracji schroniska i przystosowanie starego do bieżących potrzeb zwierząt. Wiele wskazuje na to, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a przewidywana data zakończenia modernizacji została wyznaczona na rok 2023.

Mocno trzymamy kciuki za schronisko na Paluchu. Naszych czytelników zachęcamy do aktywnego działania na rzecz zwierząt. Wystarczy niewiele, by zmienić los bezdomnych czworonogów. Jeśli zauważysz zwierzę, które potrzebuje pomocy, skontaktuj się ze strażą miejską. Strażnicy bezpłatnie przejmą zwierzaka i bezpiecznie odtransportują go do placówki. Zachęcamy również do sterylizowania zwierząt domowych i dokonywania świadomej adopcji. Jeśli możesz, wesprzyj schronisko na Paluchu finansowo.