Nowe tramwaje dla Warszawy

Nowe tramwaje dla Warszawy

Jakiś czas temu mieszkańcy Warszawy mieli okazję przyjrzeć się nowym tramwajom, które przypłynęły do Polski z Azji. To pierwsze modele nowoczesnych tramwajów, które przybędą wkrótce do stolicy.

Niskopodłogowe tramwaje marki Hyundai uświetniają Warszawę

Z ekologicznego punktu widzenia podróżowanie miejskim transportem publicznym jest korzystniejsze dla środowiska od podróżowania własnym samochodem. Warszawiacy do czasu pandemii chętnie korzystali z komunikacji miejskiej, ponieważ dzięki niej unikali stania w korkach. Obecnie liczba użytkowników transportu publicznego ponownie wzrasta.

W najbliższym czasie do Warszawy przybędą 123 modele nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów marki Hyundai. Po Warszawie będą poruszały się 3 rodzaje nowych tramwajów. W najbliższym czasie przybędą do stolicy pojazdy jedno i dwukierunkowe różnej długości. Warszawiacy będą mogli poruszać się sprawnie i komfortowo!

Do produkcji tramwajów wykorzystano elementy polskiej produkcji

Można powiedzieć, że tramwaje Hyundai były składane w Azji, ponieważ większość części składowych pochodzi z Polski lub innych krajów Europy. Tym samym Warszawa wspiera lokalny rynek. Mieszkańcy miasta w ostatnich latach mogli zauważyć znaczną poprawę komfortu, jeśli chodzi o transport publiczny. Warszawa jest pod tym względem bardzo rozwinięta.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowe modele tramwajów. Według informacji dostępnych na stronie Tramwaje Warszawskie, wszystkie zamówione pojazdy dotrą do naszego kraju na początku 2023 roku. Natomiast te tramwaje, które przybyły do Warszawy kilka dni temu, rozpoczną kursowanie jesienią tego roku.