Powody dla których warto odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego

Powody dla których warto odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego

Jedni uwielbiają muzea, inni uważają je za nudne i decydują się na wybór innych atrakcji. W przypadku Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednak zupełnie inaczej. To miejsce Was zachwyci i wzruszy jednocześnie. Spędzicie tu wiele godzin i nie zauważycie nawet, kiedy ten czas minie.

Muzeum, które trafia prosto w serce

Muzeum Powstania Warszawskiego jest obiektem interaktywnym. Wewnątrz znajdziecie pamiątki z powstania ukazane w taki sposób, że przeniosą Was w czasie. Osoby odwiedzające muzeum mogą posłuchać listów z okresu II Wojny Światowej czytane przez polskich artystów. W murach muzeum poukrywane są szufladki z informacjami, a każdy zakątek budynku kryje w sobie interesujące eksponaty. Centralnym punktem muzeum jest rekonstrukcja samolotu, z którego w 1944 usiłowano zrzucić ładunki z zaopatrzeniem dla powstańców. Liberator VI z 1586 Eskadry do Zadań Specjalnych jest największym eksponatem muzeum.

Wrażenie na zwiedzających robi również przejście kanałami – krótki korytarz pozwala wyobrazić sobie, jakie uczucia musiały towarzyszyć ludziom, którzy kanałami uciekali przed śmiercią na terenach zrujnowanej Warszawy.

Zwiedzający mogą również zobaczyć słynny film krótkometrażowy Miasto Ruin, który powstał w 2010 roku. To pierwsza cyfrowa rekonstrukcja zniszczeń. Film ukazuje nam Warszawę z lotu ptaka tuż po zrównaniu miasta z ziemią w 1945 roku.

Powstanie Warszawskie było walką młodych ludzi

Nie jest tajemnicą, że wojna zabrała wiele osób z ówczesnego młodego pokolenia. Kiedy jednak zobaczycie ścianę upamiętniającą osoby walczące w Powstaniu, z całą mocą uderzy Was świadomość, że oglądacie zdjęcia dzieci i młodzieży. Ludzi, którzy mieli przed sobą przyszłość. Muzeum Powstania Warszawskiego stara się opowiedzieć nam historię tych ludzi, przez co utożsamiamy się z nimi i wszystkie wspomnienia z wydarzeń wojennych uderzają w nas z podwójną mocą.

Mimo że Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętnia tragiczne wydarzenia, nie brakuje tutaj pozytywnych akcentów. Muzeum jest ciekawe również dla dzieci. Zdecydowanie jest to obowiązkowe miejsce do zobaczenia podczas wizyty w Warszawie.