Atrakcje w Warszawie, które warto zobaczyć z dziećmi

Atrakcje w Warszawie, które warto zobaczyć z dziećmi

Wybierasz się z rodziną na wakacje do stolicy? To dobry cel wycieczki, ponieważ nie sposób się tutaj nudzić! Podczas zwiedzania miasta warto zadbać również o atrakcje dla dzieci, które potrafią być naprawdę wymagającymi podróżnikami. Dowiedz się, jakie atrakcje w Warszawie warto zobaczyć z dziećmi.

Punkt Widokowy w Pałacu Kultury i Nauki

Dzieci ze swoją znakomitą wyobraźnią potrafią odczuwać radość co najmniej 2 razy bardziej od dorosłych. Niepozorna wycieczka na szczyt Pałacu Kultury w Warszawie może stać się przygodą dnia! Jazda windą przez 30 pięter i znakomity widok na panoramę miasta zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Punkt widokowy umożliwia spojrzenie z góry na każdą stronę Warszawy, co znakomicie uwydatnia różnice między zieloną i nowoczesną częścią miasta.

Warszawskie ZOO

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie można spędzić cały dzień. ZOO jest naprawdę duże i ciekawe. Zwierzęta są zadbane i mają atrakcyjne miejsce do życia. ZOO jest domem dla wielu zagrożonych gatunków, a niektóre okazy na wolności całkiem już wyginęły. Takie miejsca warto zatem wspierać.

Warszawskie ZOO jest pełne wspaniałych zwierząt, punktów gastronomicznych i placów zabaw dla dzieci. Jeśli małe dziecięce nóżki zmęczą się zwiedzaniem (chociaż prędzej zmęczą się rodzice), możecie usiąść sobie na którejś z okolicznych ławeczek i zjeść coś smacznego.

Stare Miasto i Multimedialny Pokaz Fontann

Starówka jest atrakcyjna sama w sobie. Zawsze dużo się tutaj dzieje, możecie pooglądać uliczne pokazy, a potem wpaść na lody, gofry, kawę i zimne napoje dla dzieci. Okolica jest klimatyczna i ciekawa zarówno za dnia, jak i wieczorami. Dodatkowym atutem jest bliska odległość od centrum miasta i innych atrakcji miasta.

Kiedy przejdziecie już całą starówkę, udajcie się kawałeczek dalej, na Nowe Miasto, gdzie znajdują się cztery piękne fontanny. W sezonie letnim Warszawiacy uwielbiają przesiadywać w ich pobliżu. Wieczorami odbywa się tutaj multimedialny pokaz, który dzieciom na pewno przypadnie do gustu.