Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na zwiększoną liczbę remontów – ostrzega prezydent Trzaskowski

Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na zwiększoną liczbę remontów – ostrzega prezydent Trzaskowski

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, dał do zrozumienia, że w najbliższym czasie mieszkańcy stolicy będą musieli zmierzyć się z ogromem prac remontowych, które mogą znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie w mieście. Został także zapytany o potencjalne startowanie w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2025 roku.

Na antenie Polsat News, Trzaskowski podkreślił, że liczba remontów w Warszawie może znacznie wzrosnąć już za rok. W szczególności z powodu planowanych przez Polskie Koleje Państwowe prac konserwacyjnych na linii średnicowej. Prezydent dodał, że dotyczyć to będzie przede wszystkim odcinka pomiędzy rondem Zawiszy a Powiślem.

Trzaskowski zapewnia jednak, że starają się zaplanować wszystkie prace remontowe w taki sposób, aby jak najmniej zakłócać komfort życia mieszkańców stolicy. Podkreślił też, że obecnie realizowany jest „bardzo ambitny program” remontów w Warszawie.

W kontekście planowania i realizacji inwestycji w Warszawie, prezydent miasta zwrócił uwagę na wiele czynników, które mogą powodować opóźnienia. Wymienił tutaj m.in. pandemię, wojnę oraz problemy z łańcuchami dostaw, które miały miejsce na całym świecie. Stąd, jak podkreślił, wynika obecne skupienie się na remontach.