Nie żyje dwóch strażaków z województwa mazowieckiego

Nie żyje dwóch strażaków z województwa mazowieckiego

Nie żyje dwóch strażaków w województwie mazowieckim, którzy przez okres swojej służby z pełnym oddaniem spełniali swoje obowiązki przez wiele lat. Pierwszy zmarł Dariusz Zawadzki, a dziesięć dni później zmarł Mieczysław Łazowski. Obydwóch strażaków odznaczono złotym medalem za wyjątkową służbę dla społeczeństwa.

19 sierpnia w wieku 58 lat zmarł Dariusz Zawadzki, który pełnił stanowisko prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach i członka zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pułtusku. Dariusz Zawadzki z dumą i pełnym poświęceniem wypełniał swoje obowiązki, za co został wyróżnionym złotym medalem. Koledzy po fachu nazywali go strażakiem, który był w całości oddany służbie społeczeństwu.

29 sierpnia strażacy z woj. mazowieckiego pożegnali drugiego zasłużonego bohatera – Mieczysława Łazowskiego, który zmarł w wieku 61 lat. Mieczysław Łazowski pełnił funkcję prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Lubiejewie i członka zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Ostrowi Mazowieckiej. Podobnie, jak jego zmarły kolega, Mieczysław Łazowski był w pełni oddany swojej profesji i sumiennie wykonywał każde przydzielone mu zadanie. Z tego względu strażacy wyróżnili go złotym medalem symbolizującym jego pełne oddanie dla służby strażackiej.

Obydwaj strażacy – Dariusz Zawadzki i Mieczysław Łazowski – zostali odznaczeni złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.