Nie żyje Piotr Szczepanik. Miał 78 lat

Nie żyje Piotr Szczepanik. Miał 78 lat

Dziś po ciężkiej walce z kilkuletnią chorobą odszedł od nas Piotr Szczepanik. Informacja o śmierci artysty została przekazana do mediów za pośrednictwem Jego córki Jagody Marii Szczepanik.

Piotr Szczepanik był wybitną postacią na polskiej scenie aktorsko-muzycznej. Jego największe przeboje to: „Goniąc kormorany”, „Żółte kalendarze” czy też „Nigdy więcej”,a także poetycka ballada o miłości „Kochać”.

Dodajmy, że artysta ukończył historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jego trasy koncertowe nie skupiały się tylko na Polsce. Występował także w dalekich zakątkach świata takich jak Nowa Zelandia, USA, Kanada i Australia. Koncertował również w Europie. Jego nieodłączną towarzyszką każdej podróży nie tylko zawodowej, ale także prywatnej była gitara.

Na przełomie lat 80 Szczepanik działał także jako opozycjonista. W trudnych dla Polski czasach, w okresie stanu wojennego udzielał się także jako jeden ze współorganizatorów podziemnej sceny muzycznej. Znany był także z organizacji Festiwalu Piosenki Prawdziwej.

Zmarł w wieku 78 lat.