Nielegalny rodzinny interes z Warszawy, który przysporzył trzem osobom problemów z prawem

Nielegalny rodzinny interes z Warszawy, który przysporzył trzem osobom problemów z prawem

Niezwykła rodzina z polskiej stolicy wpadła na niecodzienny pomysł na biznes. Również matka męża została w to przedsięwzięcie zaangażowana. Niestety, ich działalność okazała się być niezgodna z prawem, co teraz niesie za sobą konsekwencje – całej rodzinie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze policji apelują do osób pokrzywdzonych, aby zgłaszały się do nich.

Brak informacji, który członek rodziny inicjował ten interes. Niemniej jednak, cała trójka aktywnie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu.

W ich działalności widoczny był precyzyjny podział ról, typowy dla grup przestępczych. Młodzi małżonkowie – kobieta w wieku 30 lat i jej mąż, mający 38 lat – udawali agentów nieruchomości. Na popularnym portalu ogłoszeniowym publikowali oferty wynajmu mieszkań. Osoby zainteresowane propozycją skierowywane były do „właścicielki” mieszkania – roli tej podjęła się matka mężczyzny, 71-latka. Kobieta telefonicznie umawiała terminy obejrzenia nieruchomości, jednak zanim do tego doszło, wymagała wpłaty zaliczki.

W momencie, kiedy potencjalni najemcy wpłacali wymaganą sumę, linia kontaktu była natychmiastowo przerywana, a rodzina znikała. Żadne ze spotkań nie zostało zrealizowane, a oferowane do wynajmu mieszkania były jedynie fikcją. Oszuści zdobywali zaufanie klientów poprzez fałszywe zdjęcia nieruchomości.

Ostatecznie, jedna z pokrzywdzonych osób zgłosiła sprawę na policję. Śledczy z warszawskiego Bemowa podjęli działania i szybko zlokalizowali rodzinne przedsięwzięcie. Wszyscy uczestnicy nielegalnego biznesu zostali aresztowani we własnym domu w okolicach Warszawy.