Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, kończy swoją serię odwiedzin w dzielnicach stolicy: finalnym punktem będzie Wilanów

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, kończy swoją serię odwiedzin w dzielnicach stolicy: finalnym punktem będzie Wilanów

Obecnie trwa cykl spotkań prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, z mieszkańcami stołecznych dzielnic. Najbliższy termin w jego kalendarzu to wtorek, 13 lutego, kiedy to odwiedzi Wilanów – ostatnią z planowanych dzielnic.

Wilanów jest znany przede wszystkim z Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego oraz Świątyni Opatrzności Bożej – to te miejsca najczęściej kojarzą się z tą częścią stolicy. Dzielnica ta dynamicznie rozwija się pod względem mieszkaniowym i nierzadko określana jest mianem „sypialni” Warszawy. Dążąc do zmniejszenia dystansu między Wilanowem a centrum miasta, władze stolicy realizują obecnie jedno z największych przedsięwzięć transportowych – budowę linii tramwajowej. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z tej inwestycji już w bieżącym roku.

Jednak budowa trasy tramwajowej to nie jedyna inicjatywa prowadzona w Wilanowie. W 2020 roku przy ulicy Oś Królewska powstała nowa szkoła podstawowa, a od początku 2021 roku funkcjonuje tam również nowy żłobek dla 150 dzieci zlokalizowany przy ulicy Pamiętnej. Ponadto, w 2019 roku przeprowadzono modernizację Parku Kultury w Powsinie, na granicy Wilanowa i Ursynowa.

Prezydent Rafał Trzaskowski spotka się z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnych władz oraz radnymi, aby rozmawiać nie tylko o planowanych inwestycjach, ale także o wyzwaniach, przed którymi stoi dzielnica. Zaplanowane na wtorek, 13 lutego, spotkanie odbędzie się pod hasłem „Porozmawiajmy o Wilanowie” w Szkole Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego o godzinie 18:00. Na miejscu będzie dostępny tłumacz języka migowego oraz zapewniona pętla indukcyjna.