Nowe jezdnie na ulicach Kasprzaka i Redutowej dostępne dla kierowców od poniedziałku

Nowe jezdnie na ulicach Kasprzaka i Redutowej dostępne dla kierowców od poniedziałku

Od przyszłego poniedziałku stołeczni kierowcy będą mogli korzystać z nowo uregulowanych jezdni na ulicach Kasprzaka i Redutowej – taką informację przekazał ratusz miasta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w nadchodzącym miesiącu trasy te będą dostępne również dla tramwajów.

Podczas weekendu 3-4 lutego, Strabag – firma odpowiedzialna za wykonanie linii tramwajowej na ulicy Kasprzaka, ma zaplanowane malowanie oznaczeń oraz instalację nowych znaków drogowych. W efekcie, w poniedziałek 5 lutego, począwszy od godziny 9:00 rano, kierowcy będą mogli poruszać się po świeżo wyznaczonych pasach ruchu.

Oznacza to koniec utrudnień dla kierowców poruszających się odcinkiem od ulicy Redutowej do Skierniewickiej. Całość pasów ruchu na skrzyżowaniu Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej będzie już w pełni dostępna. Ponadto, otworzy się nowa północna jezdnia Kasprzaka, która biegnie wzdłuż niedawno wybudowanego torowiska. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa ulicą Kasprzaka, nie będą już zmuszeni do skrętu na skrzyżowaniu z ulicą Ordona. Zamiast tego, będą mogli kontynuować jazdę dwoma pasami nowej drogi, a na skrzyżowaniu z Wolską będą mieli do dyspozycji trzy pasy umożliwiające skręt w lewo.

Ulica Kasprzaka stanie się także trasą dla autobusów linii 105, które będą kursować w kierunku Osiedla Górczewskiego oraz 167 jadących do Starego Bemowa lub Fortu Bemowo. Otwarcie wschodniej jezdni ulicy Redutowej nastąpi równocześnie – w poniedziałek 5 lutego o godzinie 9:00 rano. Jezdnia ta prowadzi w stronę ulicy Olbrachta, co oznacza koniec utrudnień również w tym miejscu. Obie jezdnie Redutowej będą w pełni otwarte i czynne.