Nowe tramwaje w Warszawie: zmiany w węźle Kino Femina!
Od dzisiaj w Warszawie wprowadzono zmiany tras tramwajowych, które dotyczą rejonu węzła Kino Femina. Jest to związane z kontynuacją prac remontowych mających na celu unowocześnienie lokalnej infrastruktury tramwajowej.
Zmiany w trasach tramwajów
Tramwaje ponownie kursują wzdłuż Alej „Solidarności” pomiędzy Kercelakiem a Feminą oraz wzdłuż Al. Jana Pawła II pomiędzy Feminą a Stawkami. Te zmiany umożliwiają przemieszczanie się tramwajów w kierunkach zachód-północ oraz odwrotnie, co ułatwia podróże między dzielnicami Wola, Muranów i Rondo „Radosława”. Nowe tory, które zainstalowano w okolicach Kercelaka i węzła Kino Femina, pozwalają na wznowienie ruchu tramwajów w tym regionie.
Zakres prac modernizacyjnych
Prace drugiego etapu skupiają się na modernizacji południowego i wschodniego wlotu węzła Kino Femina oraz na odcinku Alej „Solidarności” od Feminy do Placu Bankowego. Z powodu tych prac, tramwaje nie kursują między Rondem ONZ a Feminą oraz na odcinku od Feminy do przystanku Metro Ratusz Arsenał. Zakończenie prac planowane jest na koniec wakacji, co oznacza, że mieszkańcy powinni dostosować się do tymczasowych zmian w trasach.
Ważne informacje dla pasażerów
Organizatorzy remontu proszą pasażerów o wyrozumiałość wobec możliwych utrudnień. Zaleca się bieżące monitorowanie komunikatów o zmianach w komunikacji miejskiej oraz wcześniejsze planowanie podróży, aby zminimalizować ewentualne niedogodności w poruszaniu się po mieście.
Źródło: facebook.com/tramwaje.warszawa
