Pożar w warszawskim Domu Pomocy Społecznej: jedna osoba nie żyje, druga hospitalizowana

Pożar w warszawskim Domu Pomocy Społecznej: jedna osoba nie żyje, druga hospitalizowana

Do tragicznego incydentu doszło w stołecznej placówce opiekuńczej. Nocą wybuchł pożar w Domu Pomocy Społecznej znajdującym się na Starym Mieście przy ulicy Wójtowskiej. St. kpt Krzysztof Wójcik z zespołu prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie poinformował PAP o tym nieszczęśliwym zdarzeniu, w wyniku którego jedna osoba straciła życie.

Zgłoszenie o płomieniach pochodzących z jednego z okien domu wpłynęło do straży pożarnej po godzinie drugiej nad ranem w niedzielę. Ekipa interweniująca na miejscu stwierdziła, że pożar wybuchł na trzecim piętrze budynku. Jak przekazał Wójcik, ogień pojawił się w jednym z pokoi sypialnych, gdzie przebywało dwóch starszych mężczyzn, w wieku 74 i 76 lat.

Strażacy szybko zareagowali i ewakuowali obu mężczyzn na niższe piętro budynku, gdzie została udzielona im pomoc medyczna przez pogotowie ratunkowe, które zostało wezwane na miejsce zdarzenia. Niestety, pomimo natychmiastowej interwencji, życia mężczyzny w wieku 74 lat nie udało się uratować. Kolejny, 76-letni mężczyzna, który doznał poparzeń II i III stopnia na głowie, został przewieziony do szpitala.

Na pytanie o stan zdrowia hospitalizowanego mężczyzny, st. kpt Krzysztof Wójcik odparł, że nie jest mu dane udzielić takiej informacji. Potwierdził jedynie, że pacjent był przytomny i mógł porozumiewać się z ratownikami medycznymi, zanim trafił do szpitala.