Zmiany w rozkładach jazdy Warszawskiego Transportu Publicznego podczas okresu świąteczno-noworocznego

Zmiany w rozkładach jazdy Warszawskiego Transportu Publicznego podczas okresu świąteczno-noworocznego

Podczas ostatnich dni grudnia i na początku stycznia, w okresie Sylwestra, Nowego Roku oraz święta Trzech Króli, ruch pasażerów w Warszawskim Transporcie Publicznym znacznie się zmniejsza. Ta sytuacja wymaga wprowadzenia zmian w schematach kursowania pojazdów WTP, które mają na celu dostosowanie ich do aktualnych potrzeb użytkowników komunikacji miejskiej w stolicy. Co ciekawe, metro będzie czynne przez całą noc sylwestrową, ale zaleca się sprawdzenie jego rozkładu przed wyjściem z domu. Niezależnie od tego, zawsze można skorzystać z opcji spaceru po zimowym deptaku na Trakcie Królewskim.

Potrzeba takich korekt wynika między innymi ze świątecznej przerwy uczniowskiej w szkołach podstawowych i średnich, a także ze zmniejszonej aktywności na uniwersytetach. Wiele osób korzysta też z tego czasu na urlop. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przygotował specjalne rozwiązania, które pozwolą lepiej dostosować ofertę transportową do obniżonego popytu.

W weekend poprzedzający Nowy Rok, 30 i 31 grudnia 2023 r., WTP będzie funkcjonować według standardowego rozkładu jazdy. Warto jednak zauważyć, że kilka linii autobusowych zostanie wyłączonych – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie WTP. Niewątpliwym plusem będzie możliwość skorzystania z metra przez całą noc sylwestrową.

W Nowy Rok, który przypada na poniedziałek 1 stycznia, obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy. Autobusy będą kursować według świątecznego planu, z niektórymi liniami zawieszonymi lub skorygowanymi. Tramwaje natomiast będą jeździć według specjalnego rozkładu, z odstępami kursów wynoszącymi ok. 10 lub 20 minut, w zależności od konkretnych linii. Metro będzie jeździło co 6-7 minut w godzinach od 6:00 do 23:00, a poza tym czasem co ok. 10 minut.