Prezydent Rafał Trzaskowski gotowy na reelekcję w zbliżających się wyborach samorządowych

Prezydent Rafał Trzaskowski gotowy na reelekcję w zbliżających się wyborach samorządowych

Planowane na niedzielę, 7 kwietnia, wybory samorządowe są tematem rozmów w całej stolicy. Dotychczasowy prezydent miasta, Rafał Trzaskowski, wystartuje ponownie, dążąc do reelekcji. Jakub Sito, szef redakcji TVP3 Warszawa, przeprowadził rozmowę na ten i wiele innych tematów z prezydentem w swoim programie „Zawsze na temat”.

Dzisiejsza data, 30 stycznia, oznacza rozpoczęcie kampanii przed wyborami samorządowymi. Do pierwszego głosowania pozostało 69 dni – odbędzie się ono 7 kwietnia. Na chwilę obecną, jedynym zgłoszonym kandydatem w stolicy jest Rafał Trzaskowski. Aktualny prezydent Warszawy już zapowiedział swoje starania o kolejną kadencję.

W ostatnich wyborach samorządowych Rafał Trzaskowski zdobył imponujące poparcie – ponad 56 procent głosujących. Mimo niewyrównanych warunków prowadzenia kampanii, poprzednie wybory przebiegły zgodnie z jego oczekiwaniami. „Ten fantastyczny wynik byłoby wspaniale powtórzyć. Czekamy z niecierpliwością, czy to się uda” – powiedział Trzaskowski w programie „Zawsze na temat”.