Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wizytuje Warszawę, powodując znaczne utrudnienia w ruchu drogowym

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wizytuje Warszawę, powodując znaczne utrudnienia w ruchu drogowym

Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent Ukrainy, przybył do stolicy Polski, lądując na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przed nadchodzącym szczytem NATO, który odbędzie się w Waszyngtonie, planuje spotkania z kluczowymi politykami kraju: premierem Donaldem Tuskiem i prezydentem Andrzejem Dudą. Informacje dotyczące szczegółów tej wizyty były początkowo ukrywane ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Ukraiński lider ma zaplanowane spotkanie z Donaldem Tuskiem o godzinie 13.10 oraz z prezydentem Dudą o godzinie 14.00. W związku z tą wizytą kierowcy przemieszczający się w okolicach centrum Warszawy, w szczególności w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, Sejmu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mogą spodziewać się znacznych problemów z płynnością ruchu.

Dodatkowo, zamknięto ruch na ulicy Żwirki i Wigury, placu Zawiszy oraz ulicy Grójeckiej. Wyłączenie tych ciągów komunikacyjnych z ruchu doprowadziło do powstania dużej korka w okolicach Dworca Zachodniego.

Inne miejsca w Warszawie, które są dotknięte korkami, to ulica Wawelska, aleje Jerozolimskie, Marszałkowska i Świętokrzyska. Kierowcy mogą tam również zaobserwować zwiększoną obecność patroli policyjnych, które są gotowe do interwencji i ewentualnego kierowania ruchem w razie potrzeby.