Protesty klimatyczne "Ostatnie Pokolenie" paraliżują ruch w stolicy – kolejny tydzień blokady na ulicach

Protesty klimatyczne "Ostatnie Pokolenie" paraliżują ruch w stolicy – kolejny tydzień blokady na ulicach

Po raz kolejny stolica stała się areną protestów ekologicznych. Grupa aktywistów walczących o ochronę klimatu, znana jako „Ostatnie Pokolenie”, zainicjowała dzisiejsze poranne blokady na drogach, które sparaliżowały ruch w jednym z kluczowych punktów miasta. Skrzyżowanie ulic Czerniakowska i Bartycka na Mokotowie w Warszawie, znane z intensywnego ruchu samochodowego, zostało całkowicie zablokowane przez protestujących.

Informacje o utrudnieniach na ulicy Czerniakowskiej pojawiły się na profilu Facebookowym grupy „Ostatnie Pokolenie”. Wpis sugerował, że to oni stoją za tą sytuacją – zamieścili zdjęcie grupy osób ubranych w pomarańczowe kamizelki, które zdecydowanie zatrzymały ruch na drodze.

Zablokowanie tej ważnej trasy doprowadziło do narastającej frustracji wśród kierowców, którzy nie mogli kontynuować swojej drogi. Ich rosnąca irytacja eskalowała do poziomu agresji.

W obliczu rosnącego napięcia, na miejsce zdarzenia wezwano policję. Funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej, aby usunąć protestujących z drogi i przywrócić normalny przepływ ruchu samochodowego.