Przemoc na meczu Polonii Warszawa: Kibice pobici przez legioniści

Przemoc na meczu Polonii Warszawa: Kibice pobici przez legioniści

W sobotę, po zakończeniu meczu klubu Polonia Warszawa, odbywającego się w sezonie Fortuna I Ligi przy ulicy Konwiktorskiej, doszło do brutalnego ataku na kibiców. Sprawcy zostali zidentyfikowani przez policję jako legioniści. Dwa osoby zostały aresztowane w związku z tym incydentem.

Mecz Polonia Warszawa przeciwko GKS Tychy był inauguracją tegorocznego sezonu w Fortuna I Lidze. Niestety, dla drużyny Czarnych Koszul rywalizacja zakończyła się porażką 2:3. Wkrótce po zakończeniu spotkania, informacje o przemocowym incydencie pojawiły się na Twitterze. Zaskakująco, ujawnił je użytkownik, który określił siebie jako sympatyka Legii Warszawa i wyraził swoje oburzenie działaniami swoich kolegów kibiców.

„Jaka to była akcja przy stadionie Polonii? (…) Gdzie jest stary honor? Pobicie niewinnych ludzi nie jest honorowe. To nie jest sposób działania Legii. Wstyd” – napisał tweetujący pod pseudonimem seb. Ten sam użytkownik opublikował również zdjęcie jednego z poszkodowanych kibiców, naruszonych krwawiącymi ranami, prawdopodobnie wykonane w ambulansie. W późniejszych postach podkreślał, że to nie była konfrontacja między grupami kibicowskimi, lecz atak na „zwykłe osoby opuszczające stadion”. Określił całą sytuację jako „chorą”.

Podinspektor Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji, potwierdził te informacje. – Doszło do dwóch incydentów z użyciem przemocy. Pierwszy to bójka, drugi to gróźby karalne – barwy klubowe zostały zabrane kibicom Polonii. Sprawcami byli legioniści. Zachowanie to miało miejsce podczas opuszczania stadionu przez kibiców Polonii – wyjaśnił Szumiata. Dodatkowo, poinformował o aresztowaniu dwóch osób i planach zatrzymania kolejnej osoby. Nie podał jednak szczegółowych informacji na temat liczby poszkodowanych.