Skutki burzy w stolicy: zalane piwnice, uszkodzenia na drogach i utrudnienia na kolei

Skutki burzy w stolicy: zalane piwnice, uszkodzenia na drogach i utrudnienia na kolei

Niezaprzeczalnym śladem po nocnej i porannej burzy, która przetoczyła się nad Warszawą, są szereg zaistniałych incydentów. Informacje przekazane przez starszego kapitana Michała Klausa z warszawskiej jednostki straży pożarnej w piątkowy poranek sugerują, że do tego czasu odnotowano już 16 zdarzeń powodowanych niepogodą. Zalane piwnice oraz garaże mieszkańców stolicy oraz liczne drzewa pochylone pod wpływem silnego wiatru to tylko niektóre z nich.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad raportuje, że burza wywołała również wiele utrudnień na drogach. Szczególnie dotkniętym odcinkiem okazało się S79 – pomiędzy węzłem Warszawa Lotnisko a węzłem Marynarska. Na skutek intensywnych opadów deszczu doszło tam do zalania pasa służącego do zawracania i łącznicy zjazdowej prowadzącej w stronę ulicy Sasanki na odcinku w kierunku ulicy Żwirki i Wigury. Obecnie trwa akcja pompy wody. Tymczasowo wyznaczono objazdy lokalnymi drogami. Utrudnienia na drodze rozpoczęły się około godziny 5.36 rano i według prognoz mogą potrwać jeszcze około trzech godzin.

Sytuacja jest równie skomplikowana na stacji kolejowej Warszawa Zachodnia, gdzie burza spowodowała awarię urządzeń sterujących ruchem kolejowym. Możliwe są opóźnienia pociągów nawet do kilkudziesięciu minut. Jak podaje Magdalena Janus, członkini zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., służby techniczne już zakończyły usuwanie usterki. Mimo to sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym nadal stabilizuje się, a organizacja ruchu pociągów według rozkładu jest stopniowo przywracana. Na bieżąco informacje o zmianach w kursowaniu pociągów udostępniane są na stacjach, przystankach oraz bezpośrednio w pociągach.