Warszawski wieczór z dominacją rolkarzy: dwa przejazdy i przewidywane komplikacje dla kierowców

Warszawski wieczór z dominacją rolkarzy: dwa przejazdy i przewidywane komplikacje dla kierowców

Zapowiada się trudny wieczór dla kierowców w stolicy Polski, ponieważ Warszawa na dzisiejszy dzień ma na swoim planie dwa przejazdy rolkarskie. W wydarzeniu organizowanym przez Nightskating Warszawa weźmie udział zarówno młodzież, jak i doświadczeni entuzjaści tego sportu, a najdłuższa z tras będzie miała do pokonania nawet 63 kilometry.

Młodzi miłośnicy jazdy na rolkach i wrotkach zaplanowali spotkanie na godzinę 18.00, by o godzinie 19.00 rozpocząć swoją przygodę na dystansie 10 kilometrów. Trasa ta będzie prowadziła przez niektóre z najbardziej znanych warszawskich ulic: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewską, Marszałkowską, Aleje Jerozolimskie, E. Plater, Świętokrzyską, Prostą, Towarową, aleję „Solidarności”, aleję Jana Pawła II, a także ponownie przez Świętokrzyską, Marszałkowską, Królewską i Krakowskie Przedmieście.

Natomiast ci z większym doświadczeniem w jeździe na rolkach spotkają się o godzinie 21.00, by podjąć wyzwanie trasy „Extreme”. Początek trasy znajduje się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika i przybędzie ich przez Krakowskie Przedmieście, Królewską, Grzybowską, aleję Jana Pawła II, Prostą, Towarową, Grójecką, aleję Krakowską, Komitetu Obrony Robotników, Cybernetyki, Rzymowskiego, Puławską, Pileckiego,
Płaskowickiej, Rosoła, Rosnowskiego, Korbońskiego, Przyczółkową, Wiertniczą,
Powsińską,
Czerniakowska,
Solec,
Wybrzeże Kościuszkowskie,
Wybrzeże Gdańskie,
Sanguszki,
Bonifratrerska,
Międzyparkowa,
Słomińskiego,
most Gdański,
Jagiellońska,
most Grota-Roweckiego,
Wybrzeże Gdyńskie,
Wybrzeże Gdańskie,
Wybrzeże Kościuszkowskie,
Aleje Jerozolimskie,
Marszałkowska,
Koszykowa,
Raszyńska,
Aleje Jerozolimskie,
aleję Jana Pawła II,
Świętokrzyską,
Mazowiecką,
Królewską,
Tokarzewskiego
i końcowo – Krakowskie Przedmieście.