Zmiany w kursowaniu tramwajów na Puławskiej od 4 września

Zmiany w kursowaniu tramwajów na Puławskiej od 4 września

Od nadchodzącego poniedziałku, czyli 4 września, w Warszawie na trasie ulicy Puławskiej zaczną kursować tramwaje należące do trzech linii: numer 4, 10 oraz 18. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że podczas godzin szczytu pasażerowie będą mogli korzystać z tych linii co 8 minut, natomiast poza szczytem częstotliwość kursowania zmniejszy się do 12 minut. Niemniej jednak, linia numer 14 nadal pozostaje zawieszona.

Tramwaj „czwórka” będzie rozpoczynała swój bieg na pętli Wyścigi, skąd następnie poprowadzi trasę ulicami Puławską i Marszałkowską. Dziesiątka również wyruszy z Wyścigów, a jej trasa poprowadzi przez ulice Puławską i Marszałkowską. Na placu Zbawiciela skieruje się w stronę Nowowiejskiej, gdzie poprzez al. Niepodległości, Chałubińskiego, Prostą i Wolską dotrze do przystanku PKP Wola. Natomiast osiemnastka połączy pętlę PKP Służewiec z Żerań FSO. Trasa tej linii obejmie ulice Wołoską, Woronicza, a następnie Puławską, Marszałkowską i Andersa, kończąc swoją trasę na moście Gdańskim.

Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnił, że tramwaje linii 31 będą obsługiwać trasę pomiędzy stacją metra Wierzbno a zagłębiem biurowym na Mokotowie. Linia ta będzie kursować na trasie PKP Służewiec – Metro Wierzbno. Z uwagi na to, że linia 14 pozostanie zawieszona, linia 35 będzie dalej kursować na trasie Piaski – Banacha. Poza tym autobusy linii E-2 powrócą na swoją standardową trasę. W porannych godzinach szczytu będą jeździły dwa razy częściej niż przed okresem wakacyjnym, co oznacza, że pojawią się na przystankach co 10 minut – dodał ZTM.