Śledztwo w sprawie dwóch ataków w centrum Warszawy

Śledztwo w sprawie dwóch ataków w centrum Warszawy

Centrum stolicy Polski, Warszawy, było miejscem dwóch niepokojących incydentów, do których doszło w krótkim odstępie czasu. W obu przypadkach ofiarami padli mężczyźni – jeden z nich był Polakiem, a drugi pochodził z Gruzji. Służby policyjne intensywnie poszukują osoby lub osób odpowiedzialnych za te akty przemocy i starają się zrozumieć ich motywy. Jak poinformował podinspektor Robert Szumiata, nadal nie jest jasne, czy incydenty te miały charakter osobistych porachunków czy były wynikiem spontanicznej bójki.

Pierwszy z ataków nastąpił w środę, 27 września, około godziny 20. Miejscem tego zdarzenia była okolica restauracji na Alejach Jerozolimskich, jednej z centralnych lokalizacji w Warszawie. Drugi incydent miał miejsce już po północy, już w czwartek. Ofiarami w obu przypadkach byli wcześniej wspomniani dwaj mężczyźni – Polak i Gruzin.

Całą sprawą zajmuje się teraz policja, która prowadzi śledztwo mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tych niepokojących zdarzeń oraz odnalezienie sprawców.