Świąteczne rozświetlenie Warszawy: multimedialna iluminacja i 40 tys. światełek na choince na placu Zamkowym

Świąteczne rozświetlenie Warszawy: multimedialna iluminacja i 40 tys. światełek na choince na placu Zamkowym

Zapraszamy do wzięcia udziału w szczególnym świętowaniu, które odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu – inauguracji rozświetlenia miejskiego przyozdobionego na tle wielkiej choinki. Cześć tego wydarzenia będzie miało miejsce na placu Zamkowym, gdzie prezydent miasta będzie również obecny. Zarówno ta ceremonia, jak i wiele innych atrakcji zostały zaplanowane przez Warszawę na nadchodzące dni.

W bieżącym roku, Trakt Królewski oraz ulica Świętokrzyska będą oświetlone specjalnymi dekoracjami nawiązującymi do czasów Stefana Wiecheckiego „Wiecha”, Tadeusza Konwickiego oraz Agnieszki Osieckiej. Powstaną różnego rodzaju dekoracje, takie jak bombki, lampki choinkowe, łańcuchy zrobione z papieru korkowego, saturatory, sklepowe wagi oraz telefony z tarczą. Zostanie także zaprezentowana obrazowo Syrena – legenda polskich dróg oraz popularny motorower Ryś. Dzięki tym atrakcjom najmłodsza publiczność będzie mogła poczuć atmosferę dzieciństwa swoich dziadków. Ponadto, na Skwerze Hoovera dla dzieci zostaną przygotowane retro karuzele oraz zabawki.

Wychodząc z Placu Zamkowego, od razu rzuca się w oczy olbrzymi napis „Warszawa”, o wysokości 8,5 metra. Natomiast na Krakowskim Przedmieściu, latarnie zostaną udekorowane zielonymi girlandami zdobionymi przez ponad 500 ogromnych żarówek nawiązujących do popularnych dekad temu lamp choinkowych z fabryki w Pabianicach. Po obu stronach Traktu drzewa zostaną ozdobione cyfrowymi lampkami RGB. Dzięki zaawansowanemu systemowi sterowania, kolory prezentowane przez te lampki będą zmieniały się w taki sposób, aby odpowiadały poszczególnym porom roku – tworząc barwną podróż od wiosny do zimy.