Ukradł samochód i spowodował kolizję. Został zatrzymany

Ukradł samochód i spowodował kolizję. Został zatrzymany

28-latek odpowiedzialny za kradzież samochodu i spowodowanie kolizji został aresztowany przez warszawskich policjantów. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty związane z dokonaniem rozboju, za co grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce 8 listopada na al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. W godzinach popołudniowych kierowca samochodu osobowego marki bmw doprowadził do kolizji za skrzyżowaniem z ul. Obozową. W tym miejscu zderzył się po raz pierwszy. Najpierw wjechał w samochód marki skoda, a zaraz potem w barierkę otaczającą roboty drogowe.

Następnie mężczyzna przesiadł się do skody. A kobietę, która ją prowadziła, wyciągnął na zewnątrz i odjechał. Świadkiem zdarzenia był kierowca renault, który postanowił zatrzymać podejrzanego. Jednak w trakcie jego samochód również został uszkodzony, dzięki czemu mężczyźnie udało się uciec.

Wjechał w ekrany dźwiękochłonne na trasie S8

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa V Elwira Kozłowska, w pewnym momencie podejrzany skierował się na trasę S8, gdzie ponownie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolejnej kolizji. Tym razem wjechał w ekrany dźwiękochłonne, skutecznie unieruchamiając samochód. Na miejscu pojawił się patrol drogowy, który natychmiast zatrzymał podejrzanego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w sprawie dokonania rozboju i trafił do aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Ponadto, zatrzymany odpowie również za spowodowane kolizje.