Ulewa w Warszawie: Strażacy otrzymali ponad sto zgłoszeń

Ulewa w Warszawie: Strażacy otrzymali ponad sto zgłoszeń

We wtorek strażacy z Warszawy mieli pełne ręce pracy. Około 120 zgłoszeń dotyczących powodzi po niedzielnej ulewie dotarło do nich. Problemem były przede wszystkim zalane ulice, garaże i piwnice. Dodatkowo odwołano mecze piłkarskie, które zaplanowano rozegrać w stolicy tego dnia. Jak donosili strażacy, nie istniała dzielnica, która by nie ucierpiała na skutek ulewy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez młodszego brygadiera Artura Kamińskiego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, sytuacja została ostatecznie opanowana. Do godziny 14 w niedzielę strażacy otrzymali około 120 zgłoszeń wynikających ze skutków ulewy.

Początek niedzieli był intensywny dla służb ratunkowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych opadach deszczu w województwie mazowieckim. Ostrzeżenie miało obowiązywać od godziny 5 do 22. Deszcz zaczął padać we wczesnych godzinach porannych, a strażacy zaczęli borykać się z pierwszymi skutkami ulewy już od rana.