W szafce ucznia znaleziono marihuanę

W szafce ucznia znaleziono marihuanę

Kilka dni temu w jednej z warszawskich szkół znaleziono ponad 8 gramów suszu roślinnego w postaci marihuany. Narkotyki znajdowały się w szafce jednego z uczniów, skąd wydobywał się specyficzny zapach konopi indyjskich. Marihuanę znalazła sprzątaczka szkolna, która o swoim odkryciu powiadomiła dyrektora szkoły.

Do zdarzenia doszło w placówce edukacyjnej przy ul. Międzyborskiej w Warszawie. Dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie od dyrektora szkoły, że w szafce jednego z uczniów może znajdować się nielegalna substancja odurzająca. Woźna natrafiła na narkotyki podczas sprzątania korytarza. Kiedy przechodziła obok szafki, poczuła, że wydobywa się z niej charakterystyczny zapach.

16-latek przechowywał w szafce 8 gramów konopi indyjskich

Na miejsce wezwano policję, która nakazała 16-latkowi otworzyć szafkę w towarzystwie funkcjonariuszy i dyrektora placówki. Po otworzeniu okazało się, że w szafce znajduje się foliowy woreczek strunowy, wypełniony zielono-brązowym suszem roślinnym. Narkotesty wykazały, że jest to marihuana. Nastolatek trzymał w szafce ponad 8 gramów tej nielegalnej substancji.

Jak podaje rzecznik prasowy Straży Miejskiej, pani sprzątająca podjęła właściwą decyzję o powiadomieniu odpowiednich organów. Natomiast 16-letni uczeń trafił już pod nadzór opiekuna prawnego. Będzie musiał teraz ponieść konsekwencje swoich czynów.